Jabłecznik z szybkowaru

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,622
2,900
113
Jabłecznik.jpg
W przepisie użyłam masła i dodałam kilka łyżek rodzynek namoczonych w rumie. Taki jest:
Jabłecznik z szybkowaru.jpg
Jabłka posypane cynamonem.
 
Ostatnia edycja:
  • Like
Reakcje: Jola57

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,622
2,900
113
To ich stała formuła, ja po prostu wyłączam program i wyjmuję wtyczkę z gniazdka. Jesli gotuje się pod ciśnieniem dodają: "po czym otworzyć zawór i wypuścić parę"
Ciasto smaczne, tylko brak rumianej góry, ale upieczona jest dobrze.
Nie jest to ciasto na popis, ale na coś szybkiego do popołudniowej kawy jest wystarczająco dobre.
:)
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,087
1,512
113
Fajny i prosty przepis. Nigdy jeszcze nic w szybkowarze nie pieklam. Wszyscy sie zachwycaja sernikami z tej maszyny - pieklas kiedys, Buko?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,622
2,900
113
Ja też rodzynkowa. :)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,622
2,900
113
Wczoraj na szybko upieczony z jednym bananem i jabłkiem w plasterkach był jeszcze lepszy.
Masło dodaję stopione i ostudzone, a część mąki zamieniłam na jeden budyń waniliowy. Był przez to jeszcze bardziej pulchny, owoce sie częściowo utopiły i posypka z cynamonu została na powierzchni ciasta. Ale to nie feler. :)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,348
3,610
113
Będę śledzić te szybkowarowe ciasta, bo dziecko stwierdziło, że zamiast szybkowaru (jak mama) woli wolnowar i maszyna trafiła na działkę, gdzie ma szanse na wykorzystanie. :)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,622
2,900
113
Każdy z tych garnków ma swoje zalety, wybór zależy od tego, w jakim stylu prowadzi sie kuchnię i ile ma sie na to czasu. Młodzi na pewno będą rzadziej robic wywary, gotować zupy, wolą wstawić surowce, wyjść do pracy, a po niej od razu móc zjeść obiad. Mają szczęście, że technika w agd od czasu np. naszej młodości tak poszła do przodu. :lol:
Wybór ciast z podręcznej książeczki nie jest duży i nie są to ciasta na popis, choć poprawne i smaczne. Mozna jeszcze poeksperymentować z innymi wzorując sie na schematach. Oszczędność energii el. też nie jest bez znaczenia, szczególnie w rodzinie z dziećmi, albo z emeryckimi dochodami.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,622
2,900
113
Dziś z rabarbarem, truskawkami i borówką. Ta łatwość produkcji i efekt ciągle mnie cieszą. Nic już w przepisie nie zmieniałam, ani składników, ani technologii, są optymalne. :)
Od chwili zgromadzenia składników na blacie do wyjęcia upieczonego ciasta minęła 1 godzina i 15 minut. :mrgreen:
 

Załączniki

  • Ucierane z owocami.jpg
    Ucierane z owocami.jpg
    167.5 KB · Wyświetleń: 15
Ostatnia edycja:

Kokos

Well-known member
Sty 14, 2022
450
472
63
Świetnie wyglada 👍 A smakuje pewnie jeszcze lepiej. W moim szybkowarze pewnie nie da się piec 🤔 Chociaż muszę sprawdzić, bo mam IP i chyba jest tam funkcja pieczenia 🤔
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,622
2,900
113
Smaczne bardzo, spód i boczki po upieczeniu nawet lekko chrupią. Sprawdź funkcje, Kokos, koniecznie. :) 👍

Może Was dziwi, że się tak ekscytuję możliwością garnka i efektami, ale w piekarniku na jednej blasze z wyposażenia mam trzy tortownice włożone jedna w drugą, dwie formy do chleba i jedną do babki, a na drugiej dwie patelnie.
Nie mam innego miejsca w kuchni, mogę to co prawda trzymać w piwnicy, jest zamykany regał, ale gdybym musiała po każdą foremkę chodzić, nie piekłabym wcale. Stąd ta radość, że mogę upiec coś do kawy i nie ruszam tego całego kramu. Pewnie niedługo nastąpi przesyt pieczenia i jedzenia tego ciasta, ale możliwość zostanie i może znów być użyta (przeciwko mnie, nie da się ukryć ;-) ).
 
  • Like
Reakcje: Kokos