Jubaba

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Składniki:

-4 jaja,
-3/4 szklanki cukru,
-2 niepełne szklanki mąki,
-1/2 łyżeczki cynamonu,
-pełna łyżka ciemnego kakao,
-pełna łyżeczka proszku do pieczenia,
-około kilograma jabłek

Przepis:

1. Jabłka umyć, obrać i pokroić w kostkę.

2. Jaja ubić z cukrem na jednolitą, puszystą masę. Następnie do ubitych jajek przesiać powoli mąkę wymieszaną z kakao, proszkiem do pieczenia oraz cynamonem. (mieszać mikserem na najniższych obrotach).

3. Do ciasta dodać jabłka i wymieszać warzechą.

4. Formę z kominkiem natłuścić i wysypać bułką tartą, napełnić ciastem i wstawić do piekarnika (trochę rozgrzanego). Piec w temperaturze 170 C około 35 minut.


Mimo braku tłuszczu babka wychodzi bardzo smaczna, nigdy mi się nie zrobił zakalec. Jabłek też nie jest za dużo, bo babka urośnie, ale można dać ciut mniej. Podaję link do strony, na której znajduje się także fotka - jubaba
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Elka, fotka jest - w przepisie kliknij na zielony napis "jubaba" i tam masz forum, na którym znajduję sie fotka babeczki ( forum nie moje, ale przepis mój, o czym autorka wspomina ). Więc pooglądać sobie można
icon_smile.gif
.

A co o tej babce więcej można powiedzieć ? W smaku taka trochę biszkoptowa, wilgotna od jabłek, jej wielką zaletą jest to, że sie szybko robi, nie ma tłuszczu... Czy zakalec wyjdzie to nie wiem, bo mi jeszcze nie wyszedł, a robiłam nie raz nie dwa. ;)