Kaiserschmarrn

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
przepisow jest wiele ja robie wg tego:

250g maki,
1/2 l mleka albo troche mniej zalezy od wilgotnosci maki,
60g cukru,
4 jajka,
sol,
rodzynki,
maslo do smazenia.

Make, zoltka cukier, sol i mleko wymieszac, dodac sporo rodzynek (nie wiem ile daje mniej niz jedna paczka ale dosc duzo) wymieszac. Ubic piane z bialek i delikatnie wmieszac w ciasto. Piec na rozgrzanym masle dosc grube placki. Gotowe placki szarpie sie na kawalki, normalnie robi sie to na patelni, ja sciagam, klade na deske i kroje nozem (moze to kulinarne przestepstwo ale tak jest szybciej). Podawac z kompotem ze sliwek.
A kompot ze sliwek to w sumie taki mus, gdzie jest malo wody a duzo owocow.
Czasami jak nie mamy kompotu sliwkowego to robimy kolejne przestepstwo kulinarne i jemy z musem jablkowym.

A danie jest Austriackie ale my mieszkamy na pograniczu i mamy wiele wspolnych potraw wiec i dolnobawarskie tez troche jest.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
dziekuje Ci za zamieszczenie przepisu
icon_smile.gif
W najblizszy, czasie musze go wyprobowac. A czemu z musem to przestepstwo u mnie to ludzie zazwyczaj z musem jablkowym i cukrem pudrem jedza to myslalam, ze to tak jest.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
mozliwe, mi sie wydaje, ze orginalny jest ze sliwkami

ale w sumie mozna jesc z czym sie chce, jak kiedys nie mielismy ani sliwek ani musu jablkowego to jedlismy z plasterkami brzoskwin z puszki. Sam z cukrem pudrem tez dobry jest.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Przepyszne, moje bez rodzynek i tylko z cukrem pudrem, takie smakuja mi najbardziej ... Warte zrobienia juz czuje, ze sie uzaleznie od nich
icon_smile.gif


I foto na zachete
icon_smile.gif


0.jpg

Edit : zrobilam z jednego jajka i byla to porcja idealnie dla mnie na obiad.
 

Załączniki

  • 0.jpg
    0.jpg
    198.3 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
wlasnie znalazlam w gazetce z Aldiego przepis na Keiserschmarrn z zurawina, jak wyprobuje to wrzuce przepis. Troche musiecie poczekac, bo Keiserschmrrn byl w sobote na obiad wiec nie bede tak szybko znow smazyc
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
mmm pieke...mam pytanie,czy to maja byc placki tak duze jak patelnia? i czy to ciasto ma byc raczej geste czy..no jakie? takie jak na gofry sietanowo-geste czy jak na nalesniki,bardziej plynne?
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ok upieklam,jak juz wymieszalam wszystko to zrozumialam konsystencje
icon_smile.gif


To sa takie placki jak podaja tez w Tyrolu wloskim
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Maz niech sobie je krokiety, a ja wcinam na obiad znowu Kaiserschmarrn
icon_smile.gif
z cukrem pudrem i jagodami
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,673
2,523
113
Ooo, fajne te placki, pierwszy raz takie widzę, a czy muszą być szarpane? A tym musem się je polewa, czy jak?
Mam mus malinowy i jagód parę słoików, chętnie przepis wypróbuję
lecker.gif
 

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
ja polewam musem albo maczam kawalki w nim. Szarpane nie musza, ja kroje. Takie tradycyjne sa szarpane. Mozna sobie tez caly placek na talez polozyc i odkrajac kawalki jak z kotleta.
 

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
dzis byl na obiad i moi rodzice zachwyceni, mama odrazu kazala przepis skopiowac
icon_smile.gif

a do tego bym mus z gruszek, w sloiku gdzie byla nalepka z musu jablkowego i moj maz byl zachwycony, gdzie ja taki dobry jablkowy kupilam
roflmao_2.gif
na koniec powiedzial, ze dlatego taki dobry, ze sama zrobilam
icon_smile.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Do tej pory robilam z torebki. Ale od tej pory bede zawsze robila z tego przepisu. Bardzo dobre. Dziekuje za przepis.