Keczup z porzeczek

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Keczup z porzeczek

Składniki:
2 kg czerwonych porzeczek,
1 kg cukru,
0,25 l octu (5%),
łyżka mielonego cynamonu,
2 łyżeczki mielonych goździków,
łyżeczka mielonego pieprzu z zielem angielskim.

Porzeczki myjemy, osuszamy, oczyszczamy z szypułek i zasypujemy cukrem w rondlu. Dodajemy korzenie i ocet i - ciągle mieszając - smażymy 20-25 minut. Gorącym keczupem napełniamy wyparzone słoiki, zakręcamy je i ustawiamy do góry dnem. Podajemy do mięsa i serów.

Dopisuję - w tym przepisie można zastosować białą porzeczkę - jest wtedy deliktniejszy w smaku
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Ten ocet to spirytusowy ma być? Czy jakiś winny?
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
O, ciekawy przepisik, muszę spróbować. Ja też robię keczup, ale z czarnej porzeczki, wg mnie jest super. Jeśli jesteście zainteresowani to wklepię mój przepis.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Gupie pytanie. :dump:
Wklepuj! ;)
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
porównałam przepisy, mój na keczup z czarnej porzeczki jest bardzo podobny, różni się jedynie iloscią przypraw i dodatkowo jest w nim skórka otarta z cytryny, a wiec chyba nie ma sensu zamieszczać go osobno
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
moje porzeczki "pyrkoczą" w garnku a po mieszkaniu roznosi się piękny zapach- tylko jest jedna rzecz, która mnie niepokoi - w przepisie jest, że mają się smażyć 20-25 min - moje pływają w soku i są b. rzadkie. Jak ma być gotowa konsystencja tego kechupu - rzadki czy gotujemy dłużej żeby było gęściejsze? Oprócz tego okazało się że mam tylko ocet 10% i nie ma nigdzie 5% - wlać więc połowę, rozcieńczyć go?
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
dokładnie tak zrobiłam Jobi - wlałam połowę octu niż w przepisie. Pachnie bardzo ładnie - włożyłam gorący do słoików i ciekawa jestem jego smaku.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
margolcia @ 25 Jul 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=331333moje porzeczki "pyrkoczą" w garnku a po mieszkaniu roznosi się piękny zapach- tylko jest jedna rzecz, która mnie niepokoi - w przepisie jest, że mają się smażyć 20-25 min - moje pływają w soku i są b. rzadkie. Jak ma być gotowa konsystencja tego kechupu - rzadki czy gotujemy dłużej żeby było gęściejsze? Oprócz tego okazało się że mam tylko ocet 10% i nie ma nigdzie 5% - wlać więc połowę, rozcieńczyć go?
no wlasnie, moje wczoraj też bardziej się gotowaly niz smażyly
gruebel_2.gif

moze powinnam odlac troche tego soku???
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
margolcia @ 26 Jul 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=331540dokładnie tak zrobiłam Jobi - wlałam połowę octu niż w przepisie. Pachnie bardzo ładnie - włożyłam gorący do słoików i ciekawa jestem jego smaku.
smak jest ok. może odrobinę za słodkie, ale to rzecz smaku. Natomiast jedyne co mi przeszkadzało w konsumpcji to właśnie owoce porzeczek
icon_mrgreen.gif
, na przyszły raz proporcje zostawię bez zmian, natomiast przed włożeniem przetrę przez sito i takie włożę do słoiczków.