Klasztorna kasza mieszana

wianka

Member
Sty 25, 2012
1,034
10
38
Zrobiłam z jaglanej, białej gryczanej, jęczmiennej. Warzywa to: seler, marchew, por, pietruszka, cebula.
Zalałam rosołem doprawionym ostrą papryką i czosnkiem. Następnym razem dodam podduszone pieczarki
albo ugotowane suszone grzyby. Bardzo dobra zapiekanka.
 

Madzius

Member
Lip 21, 2009
210
0
0
Fajny pomysł, danie jest treściwe, syte i mi też bardzo smakuje bez żadnych dodatków. Następnym razem od razu dodam jednak trochę więcej wody niż zalecane i zrezygnuję z ryżu, bo on tu był piętą achillesową i długo nie chciał dojść.

Rodzina: dobre, dobre, ale kasza to musi być z tłustym i jak mnie nie było podstępnie zjedli ze smażoną kiełbasą.
I tyle wyszło z postnego
rofl.gif
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Jakis czas temu juz natchnal mnie ten przepis i w sumie bardzo czesto robie takie mieszane kasze z warzywami, tyle ze nie pieczone, a gotowane. Musze w koncu sprobowac upiec, bo pewnie mniej z tym problemu. Ja lacze zawsze kasze jaglana, gryczana i jeczmienna, dodaje wloszczyzne i uwielbiamy takie danie
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wianka

Member
Sty 25, 2012
1,034
10
38
Jaglana, gryczana i jęczmienna to bardzo fajne połączenie. Mieszam warzywa razem z kaszami i dorzuciłam ostatnio startego buraczka. Zapiekanka miała świetny kolor.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Wypłukałam kasze: jaglana,gryczana niepalona,jęczmienna i wg podpowiedzi Joanny krótko namoczyłam. Dodałam warzywa, olej i zalałam rosołkiem. Po 25 min. kasza nadal była w rosole ( 200 st.), po następnych 10 min. było trochę lepiej - jak ją wyjęłam po ok. 45 min. była miękka, ale nie sypka tylko " ciapa" i na pewno nie można powiedzieć, że była to kasza wypiekana. Rosołu dałam 2:1 - czy to za dużo?
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,726
1,115
113
Beata19 @ 18 Feb 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1604624Wypłukałam kasze: jaglana,gryczana niepalona,jęczmienna i wg podpowiedzi Joanny krótko namoczyłam. Dodałam warzywa, olej i zalałam rosołkiem. Po 25 min. kasza nadal była w rosole ( 200 st.), po następnych 10 min. było trochę lepiej - jak ją wyjęłam po ok. 45 min. była miękka, ale nie sypka tylko " ciapa" i na pewno nie można powiedzieć, że była to kasza wypiekana. Rosołu dałam 2:1 - czy to za dużo?
Za dużo.2:1 sprawdza sie jeśli nie płuczesz i nie moczysz kaszy i gotujesz ją bez warzyw czyli dodatkowego źródła płynu. Praktycznie płucząc i mocząc kaszę i dodając warzywa wystarczy 1,5 :1.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Za każdym razem jest pyszna. Tym razem zrobiłam z cukinią, selerem naciowym,
pieczarkami i czerwoną cebulą.
lecker.gif