Kotleciki jaglane z borowikami

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Kotleciki jaglane z borowikami

07afe0128548.jpg


Kasza jaglana i woda w stosunku 1:2,5, mrozone borowiki, cebula, ziola Prowanskie, natka pietruszki, olej do smazenia, 2 bialka na 250 ml kaszy, sol, pieprz, otreby owsiane

Przeplukac kasze, zlac wrzatkiem i ugotowac do miekkosci. Cebule drobno posiekac, usmazyc na oleju do zlotego koloru, dodac poszatkowane borowiki, ziola Prowanskie i tez krotko obsmazyc. Dosmaczyc sola, pieprzem. Wymieszac z jaglanka.

Ubic bialka, ostroznie wymieszac z pozostala masa, dodac posiekana natke. Wszystko wymieszac. Formowac nieduze kotleciki, obtoczyc w otrebach i usmazyc. Mozna tez upiec w piekarniku.
Podawalam z sosem jogurtowo-czosnkowo-koperkowym
icon_smile.gif


Bardzo smacznie jest tez z suszonymi pomidorami zamiast borowikow
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Mam nadzieje, ze przypadna Ci do gustu
icon_smile.gif
zreszta, czesto nam smakuja takie same potrawy
icon_smile.gif
knuddelz.gif
Robilam na warsztatach takie z suszonymi pomidorami, to wszyscy byli WOW )))))) sie nie spodziewali, ze jaglanka tak moze
icon_smile.gif


ja robilam maly placek i wykrajalam foremka do ciastek
icon_smile.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,484
4,753
113
Zrobiłam wczoraj z suszonymi pomidorami. Pomidory wzięłam takie w oleju, bo innych nie miałam, tylko przed dodaniem do kaszy wytarłam je trochę z tego oleju. Początkowo miałam zamiar upiec kotleciki, żeby były bardziej dietetyczne, ale ostatecznie je usmażyłam i to chyba było lepsze rozwiązanie, bo z otrębów zrobiła się taka chrupiąca skórka
lecker.gif
Masa jest bardzo lepka, więc kotleciki łatwo się formuje i nie rozpadają się podczas przewracania na patelni.

Bardzo mi smakowały, moim chłopom najwyraźniej też, bo wcinali, aż im się uszy trzęsły. Na zimno też były dobre - jeden został, więc miałam okazję się przekonać.