Kotleciki rybne*

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
icon_biggrin.gif

Kapusta kiszona odciśnięta i drobniutko posiekana, jabłko starte na tarce o dużych oczkach, marchewka na małych, cebulka posiekana w kosteczkę, szczypta soli do smaku, pół płaskiej łyżeczki cukru, sporo pieprzu ziołowego i oliwa. Można dodać też natkę pietruszki dla urozmaicenia koloru.
I to wszystko
icon_smile.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Joanno, kotleciki są pyszne!
anbetung.gif
Nawet mężowi, który za rybą nie przepada smakowały.
lecker.gif
Super przepis.

Acha, ja dodałam też koperku, bo do ryb bardzo mi pasuje.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Bardzo smaczne, aczkolwiek następnym razem użyję więcej soli. Z natury tak mam, że albo nie solę albo robię to w śladowych ilościach, a rybka niestety wymaga, szczególnie panga.

2078027133_fe48c46eed.jpg
 

Załączniki

  • 2078027133_fe48c46eed.jpg
    2078027133_fe48c46eed.jpg
    94.9 KB · Wyświetleń: 0

łezka

Member
Maj 4, 2007
41
0
6
Kotleciki są naprawdę bardzo dobre.Robiłam z ryb, które złowił mój mąż. Białka nie ubijałam, dałam jajka w całości, no i nie dodałam jabłka- zapomniałam. Przepis naprawdę super- dzięki.
 
Gru 30, 2007
28
0
0
Zrobiłem i bardzo smakowało. Tylko musiałem gdzieś popełnić błąd: kotleciki się rozpadały. Może za mało odsączyłem rybę? Czy bułkę tartą mieszkam ze wszystkimi składnikami czy obtaczam? A może obtaczam w mące? Proszę o podpowiedź
gruebel_2.gif
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Nie robiłam dokładnie wg przepisu - pominełam jabłko, bo jestem na MM (znowu
icon_rolleyes.gif
) - ale ludzie, jakie to pyszne!
Dzuis po raz pierwszy w życiu robiłam kotleciki rybne - i bardzo ale to bardzo mi smakowały.
icon_smile.gif


PS. do swojej porcji dodałam granulat sojowy, reszta rodziny jadła z bułką tartą.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Już tyle razy je robiłam i nadal bez komentarza, zły Lis.
Pyszne są, dorsza mogę zjeść tylko w tej postaci albo uduszonego z porami i marchewką wg Agnieszki Kręglickiej.
Pani Kierowniczka, która ma ostatnio fazę na jibkę, rąbała aż jej się małe uszka trzęsły.

Ale najbardziej lubię je na zimno, z tym joannowym ostrym sosem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

beata

Member
Gru 22, 2005
440
0
0
Właśnie zakupiłam u rybaków 4 kg świeżego leszcza,więc jutro na obiad będą te kotleciki
icon_smile.gif

Zresztą nie pierwszy już raz.