Krem kakaowy na bazie mleka w proszku

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wzięłam go z pl.rec.kuchnia, autorką jest Kama

Składniki:

1 szkl. cukru, 3 jaja, 1 kostka masła, 8 czubatych łyżek mleka w proszku, 2-3 łyżki kakao (jak ktoś lubi mocno kakaowe można dać więcej), ew. cząstki orzechów włoskich lub laskowych, ew. alkohol

Cukier ubić mikserem z jajami na parze (garnek z lekko babelkujacym wrzątkiem, na to miska ze składnikami, najlepiej ułożoną dodatkowo na ściereczce). Dodać masło i dalej ubijać na pulchną masę (jeśli masło się owarzy, nie wpadać w panikę - mleko w proszku uratuje masę i tak). Zdjąć z ognia i miksować dalej, aż ostygnie.

Mleko w proszku przesiać przez sitko do miski, dodać kakao. Teraz przełożyć ostudzony krem maślano-jajeczny i dokładnie wszystko wymieszać mikserem.
W wersji dla dzieci - kremem smarować połówki orzeszków, do jednej połówki wkładać cząstkę orzecha włoskiego lub połowę laskowego i zlepić obie połowy.
W wersji dla dorosłych należy dodać alkohol, np. spirytus.

Masa jest naprawdę pyszna i do orzeszków i do wafli, nawet jako masa do rolady.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Sporo
icon_wink.gif
Spokojnie starczy do przełożenia ciasta, grubo paczki wafli lub góry orzeszków. Hm, mam takie naczynie w którym robię ten krem, ale dziś go akurat pożyczyłam sąsiadce. Jutro będę miała go w domu, to spróbuję sprecyzować
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: