Kruche babeczki z kajmakiem, płatkami migdałów i czekoladą

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Wpisuję, bo ciągle ktoś mnie o nie pyta
icon_smile.gif


Najprostsze, a pyszne
icon_smile.gif



Najpierw robimy korpusy

200 g zimnego masła
170 g mąki pszennej
200 g mąki krupczatki
szczypta soli
50 g cukru pudru
2 żółtka

Mąki mieszamy z cukrem, dodajemy posiekane masło i rozcieramy palcami na kruszonkę, dodajemy żółtka i zagniatamy szybko kruche ciasto (gdyby ciasto nie chciało się połączyć w kulę to można dolać 2-3 łyżki zimnej wody).
Owijamy folią i na godzinę do lodówki.

Wałkujemy na jakieś 5 mm, wycinamy kółka i wyklejamy metalowe foremki o średnicy ok. 5 cm (powinno wyjść 30 sztuk).
Pieczemy w temp. 180 stopni na złoty kolor (ok. 20 minut). Studzimy i wyjmujemy z foremek.


Masa kajmakowa - można dać dać gotową z puszki :D Wywalić zawartość 2 puszek do rondelka, dodać 50 g masła i podgrzewać mieszając aż wszystko będzie gładkie.
Do korpusów babeczek dajemy po pół łyżeczki powideł śliwkowych lub innego kwaśnego dżemu, nakładamy ciepłą masę kajmakową i sypiemy uprażonymi posiekanymi orzechami laskowymi albo uprażnymi migdałami, polewamy czekoladą.

Aha, podczas podgrzewania masy z masłem można dodać 2 łyżki gorzkiego kakao, będzie czekladowa masa kajmakowa, pycha.
Albo jak już zużyjemy połowę masy to do reszty dodać 1 łyżkę kakao
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
A wiesz, że niespecjalnie zwracam uwagę.
icon_mrgreen.gif
Po prostu biorę.
Ostatnio biedronkowe robione przez bakalland 400 g. W zupełności wystarczają 2 puszki.
A jak mam większe (chyba Gostyń 533 g) to zostaje do wyżarcia
fiesgrins.gif

 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,166
113
.agatka. @ 25 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1414498A wiesz, że niespecjalnie zwracam uwagę.
icon_mrgreen.gif
Po prostu biorę.
Ostatnio biedronkowe robione przez bakalland 400 g. W zupełności wystarczają 2 puszki.
A jak mam większe (chyba Gostyń 533 g) to zostaje do wyżarcia
fiesgrins.gif
Ostrzegam przed "orzechowym" biedronkowym Bakalino czy jakos tak.
Nabralam sie okrutnie, smierdza na kilometr plastikowym 'orzechowym' aromatem

Szybciutko wydalam do spasienia chlopakom w pracy syna, oni jedza wszystko, a jak slodkie to jeszcze bardziej
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
qd, jak mam czas to sama gotuję masę. Najlepsza jest.
Ale zazwyczaj babeczki robię na jakąś impreze i przyznam, że nie w głowie mi gotowanie masy.
icon_redface.gif

 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
A ja z lenistwanie zrobię na święta babeczek, tylko z tego przepisu mazurka z kajmakiem, połatkami migdałów i czekoladą.
icon_mrgreen.gif