Kruche ciastka orzechowe

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
a ja musiałam kupić i jedne, i drugie, nie mam własnych
cry_1.gif

No i drogie w zw. z tym wyszły te ciasteczka
icon_confused.gif
za 15 dag paczuszkę włoskich zapłaciłam 8,30 a za 10 dag laskowych 7,40 zł
icon_rolleyes.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
BeataSz @ 7 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=760379a ja musiałam kupić i jedne, i drugie, nie mam własnych
cry_1.gif

No i drogie w zw. z tym wyszły te ciasteczka
icon_confused.gif
za 15 dag paczuszkę włoskich zapłaciłam 8,30 a za 10 dag laskowych 7,40 zł
icon_rolleyes.gif
Polecam w takim razie rozejrzeć się za tańszymi orzechami - np. ja w Biedronce kupowałam kiedyś 100g laskowych za jakieś 3 czy 4 zł
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No tak, tylko do Biedronki to ja mam kawał drogi, więc tylko jak specjalnie się wybieram(dziś akurat byłam przypadkiem
icon_smile.gif
)to mogę sobie kupić, a wczoraj musiałam po prostu nagle upiec te ciastka a w moim sklepiku były tylko takie drogie orzechy..
 

karolin

Member
Wrz 7, 2008
4
0
0
a ja kupuje zawsze orzechy i przeróżne bakalie w auchan. nie wiem czy w innych miastach też tak jest, ale u nas wgłębi sklepu znajduje się bazarek, gdzie wszystko sprzedawane jest na wagę.
orzechy włoskie są akurat w cenie 2,59zł/100g, czyli w porównaniu z tymi paczkowanymi, wychodzi dużo taniej
icon_smile.gif
 

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Zrobiłam je dla Pani z okazji dnia nauczyciela ,córka opakowała pieknie i dziś zabrała .Wcześniej jednak smakowała czy dobre i jak sie rozsmakowała to myślałam,że dwóch porcji braknie
icon_mrgreen.gif
.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
grabinka @ 13 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=762216Zrobiłam je dla Pani z okazji dnia nauczyciela ,córka opakowała pieknie i dziś zabrała .Wcześniej jednak smakowała czy dobre i jak sie rozsmakowała to myślałam,że dwóch porcji braknie
icon_mrgreen.gif
.
Wspaniale, bardzo mi miło!
banana.gif
I myślę, że własnoręcznie wypieczone i ładnie opakowane ciastka to znakomity prezent, przynajmniej ja bardzo bym się cieszyła.
icon_smile.gif
 

ilonaaa

Member
Paź 1, 2007
144
0
0
a oto moje wypieki
icon_lol.gif

ciacha.jpg
wyszlo kolo 70 ciasteczek. Sa naprawde pyszne!!!!!! nastepnym razem planuje dodanie migdalow
mniam.gif
 

Załączniki

  • ciacha.jpg
    ciacha.jpg
    386.2 KB · Wyświetleń: 4

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Pyszne, baaardzo kruche ciasteczka
lecker.gif

Mam identyczny przepis od mojej mamy (też pewnie spisany skądś, pewnie z jakiejś gazety). Wałkowałam cienko i piekłam 11 minut.

Moje jesienne ciasteczka:

DSCF1906.JPG
 

Załączniki

  • DSCF1906.JPG
    DSCF1906.JPG
    433.9 KB · Wyświetleń: 4
Mar 2, 2013
24
0
0
Jak mieszkałam kiedyś w Niemczech to takie jadłam. Z tą różnicą ,że z orzechów laskowych. Ostatnio zaczęłam piec ciastka i mężowi mówię,że takie i takie jadłam i nie wiem jak się nazywały a taaakie pyszne były. Dziś upiekłam te z Twojego przepisu tylko jak już wspomniałam dodałam orzechy laskowe bo tylko takie miałam i co????? To ten smak!!!!!!
freu.gif
freu.gif
banana.gif
banana.gif
banana.gif
No do końca życia będę je robic i tyyylko z laskowych. A kruche są tak bardzo ,że prawie w dłoni się rozlatują. Przecudowna kruchośc
icon_smile.gif
Dziękuję i pozdrawiam
wink.gif