Lemon drizzle swirls, czyli zawijaski cytrynowo-kardamonowe

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,233
3,486
113
Rodzaj przepisu
  1. wegetariański
Lemon drizzle swirls

Źródło przepisu - https://www.bbc.co.uk/food/recipes/lemon_drizzle_swirls_69883

Na ciasto:

600 g mocnej białej mąki chlebowej plus dodatkowa porcja do posypania (u mnie mąka tortowa z dodatkiem pełnoziarnistej mąki orkiszowej)
14 g drożdży o szybkim działaniu (dałam 30 g świeżych drożdży)
75 g złotego cukru (dałam 40 g zwykłego cukru)
90 g niesolonego masła, zmiękczonego (dałam 70 g roztopionego)
275 ml letniego pełnotłustego mleka (u mnie ciut ponad 300 ml ze względu na mąkę pełnoziarnistą)
1 łyżeczka ekstraktu z migdałów
1 średnie jajko z wolnego wybiegu
bezsmakowy olej do smarowania formy (użyłam papieru do pieczenia)
Na nadzienie:
45 g niesolonego masła, zmiękczonego (dałam 30 g stopionego)
175 g złocistego cukru (dałam 150 g cukru trzcinowego)
2 cytryny, tylko skórka
4 strąki kardamonu, usunięte nasiona i zmiażdżone na drobny proszek (dałam pół łyżeczki mielonego kardamonu)
szczypta soli
Na polewę:
110 g niesolonego masła, zmiękczonego (u mnie 65 g)
250 g pełnotłustego serka śmietankowego (miałam 200 g)
5 łyżek cukru pudru (dałam 2 łyżki)
1 łyżka pasty z wanilii
1 cytryna, tylko skórka (dałam trochę skórki i jeszcze łyżkę soku)

Wykonanie:
Zacznij od zrobienia ciasta. Mąkę, drożdże i cukier wsyp do miski miksera lub miski miksera wolnostojącego. Dobrze wymieszaj. Wcieraj zmiękczone masło opuszkami palców, aż znikną duże grudki. Stwórz studnię pośrodku. W misce lub dzbanku wymieszaj mleko, ekstrakt migdałowy i jajko. Wlej to do suchej mieszanki. Zamocuj hak do ciasta i wymieszaj. Jeśli na podstawie nadal znajdują się suche kawałki, dodawaj po łyżce wody, aż nie zostaną żadne. Jak tylko się połączy, ugniataj na wysokich obrotach przez 7 minut. Ewentualnie zmieszaj ciasto i ugniataj ręcznie, aż będzie gładkie i jedwabiste. Ja zrobiłam rozczyn z drożdży i zagniotłam ciasto ręcznie.
Z ciasta trzeba uformować zgrabną kulę, przykryć folią spożywczą i odstawić w ciepłe miejsce do podwojenia objętości.
Przygotuj nadzienie, mieszając wszystkie składniki i odstaw na bok. Nasmaruj olejem foremkę o wymiarach 30 x 24 cm. Gdy ciasto podwoi objętość, posyp powierzchnię roboczą mąką i je rozwałkuj na prostokąt o wymiarach 50 x30 cm. Nałóż na wierzch nadzienie i rozprowadź wierzchem łyżki. Ciasto zwiń od dłuższego boku. Pokrój na 12 równych kawałków. Umieść na blaszce, zachowując niewielką przestrzeń między każdym kawałkiem. Nasmaruj kawałek folii spożywczej i przykryj blaszkę. Pozostaw w ciepłym miejscu do ponownego wyrośnięcia, aż brzegi bułek się zetkną. Rozgrzej piekarnik do 180C. Usuń folię spożywczą i piecz przez 20 minut (ja piekłam 25 minut).
Pozostaw do ostygnięcia. Zrób polewę, mieszając wszystkie składniki w misce. Obficie posmaruj schłodzone bułeczki. Ja zrobiłam jeszcze kilka łyżek cytrynowego lukru do dekoracji, bo bułeczki wydawały mi się jakieś łyse, a nie będę od razu wszystkich smarować polewą.


zawijaski cytrynowe1.jpgzawijaski cytrynowe3.jpg