Likier a la Bailey's*

Justyna77

Member
Wrz 28, 2009
125
0
0
Zrobiłam go juz po raz 3 chyba-pyszny,Ale kupiłam jakąś inna mase kajmakowa niz zwykle,strasznie dziwna byla.Nie mogłam jej wymieszac,cały czas grudki były.I teraz mam do 1/3 wysokosci butelki gesta mase,musze mocna wstrzasac za kazdym razem.Czy te babelki kiedys znikna? Pewnie szybciej butelke opróznie niz sie doczekam...;)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Justyno, ten kajmak trzeba zblenderować ze śmietanką, aż będzie zupełnie gładki i dopiero dodawać resztę składników. W butelce już się nie rozpuści, niestety.
 

fizjo83

Member
Lut 15, 2008
64
0
0
Czy tą whisky czuć w tym likierze?Przyznam się,że wielkim koneserem alkoholi nie jestem i jak spróbowałam Johnnie Walkera to...
icon_eek.gif
A stoi biedak juz rok i nikt się na niego nie pokusił
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Nie czuć, ja też nie lubię whisky, za bardzo sianem zalatuje
icon_wink.gif
Dlatego jak mam jakąś na zbyciu, to robię ten likier.
 

fizjo83

Member
Lut 15, 2008
64
0
0
Mam jeszcze jedno pytanie
icon_mrgreen.gif
Chcę kupić gotową masę kajmakową.Puszki mają 400 g natomiast mleko zagęszczone słodzone (które trzeba gotować)533g. Czy mogę jakoś wyrównać ta różnicę wagową,np. kremówką ? Czy po prostu dać te 400 g gotowego kajmaku a resztę tak jak w przepisie?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Gotowa masa z Gostynia ma własnie tyle, ile mleko zagęszczone slodzone, bo Ty piszesz chyba o tej z Bakallandu? Ale możesz dać 400 g i reszta jak w przepisie, jakby wyszło za mocne, to wtedy dodaj kremówki do smaku.
 

fizjo83

Member
Lut 15, 2008
64
0
0
dziunia @ 5 Dec 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1224233Gotowa masa z Gostynia ma własnie tyle, ile mleko zagęszczone slodzone, bo Ty piszesz chyba o tej z Bakallandu? Ale możesz dać 400 g i reszta jak w przepisie, jakby wyszło za mocne, to wtedy dodaj kremówki do smaku.
Tak,chodzi mi o masę Bakallandu. Mimo,że mieszkam 40 km od Gostynia nigdzie nie mogę znaleźć tego mleka już ugotowanego
baa.gif
Dziekuję za kolejna odpowiedź. Zdam relację smakową-jutro robię,.
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Planuję produkcję na świeta.Mam wódkę ,,Dębową"" która stoi już kilka lat-nada się czy też kupić inny trunek zalecany w przepisie?
 

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Sylwestrowej produkcji alkoholowej ciąg dalszy
icon_mrgreen.gif


Rzeczywiście ten likier nie ma szans żeby postać miesiąc. Taki deser w płynie. Mniam.

Użyłam gotowej masy z mleka więc produkcja prościzna. Mam wrażenie że mi kilka gródek zostało z tej masy, ale pewnie sobie na dno opadnie, a nawet jak nie to się nie otrujemy. I tutaj poszła Finlandia (zapas wreszcie zużyty) bo whisky wcześniej wydałam (jak bym wiedziała jaki dobry ten likierek to bym nie oddawała).

Bardzo dziękuję za przepis
cvety.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
U nas był na Święta zrobiony jak co roku - tym razem starsze dziecię podjęło się produkcji (a co, niech się uczy
icon_wink.gif
) zrobiła na rumie i reszcie wódki z pojenia pierników - wyszło jak zwykle przepyszne - już prawie nie ma
lecker.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Mój już wypity i już tęsknię za nim ale te kalorie....Z wódką trochę za słaby był więc nastepnym razem dodam jej więcej.
 

jot

Member
Mar 31, 2007
36
0
0
bardzo dobra jest kawa z tym kikierem
najpierw go robię , a robię go z koniakiem i rumem bo takowy miaam (nie miałaam wesky ,apotem leje na dno szklanki likier potem ubijam mleko blenderem na sz6tywno i zalewam to wszystko kawą rozpuszczalną bądź kawą esspresso zrobiona w dzbanuszku ciśnieniowym super wygąda bo jest trójkolorowa i jeszcze lepiej smakuje sprójucie
roflmao_2.gif
roflmao_2.gif
ccwb.gif
ccwb.gif
 

amy01

Member
Gru 17, 2012
54
0
0
Jeśli dobrze zrozumiałam, puszkę z mlekiem skondensowanym włożyć do garnka z wodą i gotować 3 godziny, tak?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Tak, ale trzeba baaaardzo pilnować żeby woda się nie wygotowała, ponieważ sytuacja taka grozi wybuchem puszki.
Po upłynięciu czasu gotowania puszkę trzeba porządnie schłodzić i otwierać dopiero jak będzie zimna - inaczej można się poparzyć! Ciśnienie w puszce jest duże a skarmelizowane mleko bardzo gorące.

Dlatego ja nie gotuję puszki, tylko kupuję już gotowy karmel w puszce tej samej firmy która produkuje słodzone mleko w puszce czyli Gostyń
gs-gostyn-mleko-zageszczone-slodzone-gotowane-krowkowe-533g-Full.jpg

 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
bietka @ 18 Dec 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1230381Planuję produkcję na świeta.Mam wódkę ,,Dębową"" która stoi już kilka lat-nada się czy też kupić inny trunek zalecany w przepisie?
Trochę stary post, ale i tak chciałam ten temat poruszyć, jako że nie jest to pierwsze pytanie o zamianę tego składnika. Moim zdaniem zastosowanie innych alkoholi niż w przepisie, daje inny trunek, a już użycie tutaj czystej wódki, to nieporozumienie, bo otrzymuje się mieszaninę w smaku zupełnie płaską, bez głębi i finezji. A przecież nie chodzi tylko o to, żeby zutylizować wódkę.

Mały Ballantine's czeka na przerób.
lecker.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja niestety whisky nie znoszę w żadnej postaci więc u mnie ten likierek zawsze jest z rumu - czy ze stratą dla przepisu czy nie jak dla mnie jest mało ważne - ważne że nam smakuje baaaardzo właśnie z rumem
lecker.gif
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Musiałyście? 8 lat się opierałam żeby nie zrobić i nie popaść w kolejną namiętność i właśnie się złamałam. U mnie 225 ml whiskey i dosłownie odrobina amaretto, bez dodatkowego cukru. Niestety jest pyszne
cry_1.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,505
113