Limonkowo-kokosowe makaroniki

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
Gosia, ta gorycz w moich cytrynowych makaronikach mi jednak przeszkadza, uzylam 2 ogormne cytryny, nie pryskane, ale skorka cytryny ma to do siebie, ze jest gorzka prawda? jak smakuja one w przypadku limonek?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
skórka cytryna jeśli starta tylko żółta część - nir jest gorzka. Jeśli zetrzesz choć kawałek białej - to w efekcje gorycz staje się wyczuwalna.

Limonka moim zdaniem jest kluczowa - bardzo moczno czuć jej aromat - ktory się cudnie komponuje z kokosem - znacznie ciekawiej niż cytryna. no i ten kolor!
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
no to moje 3 podejscie bedzie z limonka i rozumiem, ze tez mam uwazac, by nie zetrzec bialej czesci pod skorka?
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
przy limonkach to chyba nie ma wiekszego znaczenia, bo one mają cieniutką skórkę i nie mają pod spodem zazwyczaj tej białej warstwy, która jest bardzo gruba w cytrynach i pomarańczach czasem

a włąsnie, może warto z pomarańczami kiedyś spróbować!
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
Wlasnie zrobilam te makaroniki
icon_smile.gif
Jako ze nie mialam limonek uzylam skorki z mandarynek
icon_smile.gif
Ludzie to jest boskie !!! Strasznie mi to smakowalo. A najlepszy byl moj syn. Patrzy na makaroniki i pyta co to jest? Wzial sobie jednego i za chwile bylo slychac:" mmmm to jest pysne " :mrgreen: Dzieki Malgosini za wspanialy przepis
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:dance: nawet nie wiesz, jak się cieszę
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Zostały mi dwa białka i wiórki kokosowe z krótkim terminem ważności, więc padło na te ciasteczka.
Albo miałam za małe białka, albo sypnęłam za dużo wiórków/mąki, bo masa była za sucha i nijak nie miała szans się przykleić, a potem odkleić od boków garnka.
Dodałam dwie łyżki wody z łyżeczką soku z limonki i udało mi się wyprodukować odpowiednią do formowania konsystencję.
Masę nabierałam specjalną łyżeczką do ciasteczek. Wyszło mi 45 malutkich makaroników (1 blacha). Pachną bardzo zachęcająco.

makaroniki_kokosowo_limonkowe.jpg makaroniki_kokosowo_limonkowe1.jpg

W rzeczywistości są nie białe, a bladozielone. Dałam skórkę otartą z dwóch limonek i drobne wiórki.
 

Załączniki

  • makaroniki_kokosowo_limonkowe.jpg
    makaroniki_kokosowo_limonkowe.jpg
    46.5 KB · Wyświetleń: 0
  • makaroniki_kokosowo_limonkowe1.jpg
    makaroniki_kokosowo_limonkowe1.jpg
    39 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Przydaś to młodszy brat tego z Tchibo, rodem z Zenkera.
icon_smile.gif
Wygodniejszy w obsłudze i można nim zrobić mniejsze kulki, a ja lubię dużo małych ciasteczek.
icon_smile.gif


przyda__ciasteczkowy.jpg
 

Załączniki

  • przyda__ciasteczkowy.jpg
    przyda__ciasteczkowy.jpg
    32.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: