Lody waniliowe przepyszne i bez ptasiej grypy

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Małgosiu, ale identyczną jak Twoja? Jako osobne urządzenie?
Bo żywo zajrzałam na stronę Kenwooda, a tam tylko jakieś przystawki "lodowe" do ichnich robotów, czy blenderów...
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Villanelle - dziunia i liska mają jakiejś innej firmy, chyba też są zadowolone...

Małgos - to jest oddzielna maszynka
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Kupiłam fuksem z Tchibo na Allegro. Jak pojechałam do Reala w Rzeszowie, gdzie mają rzeczy z Tchibo to już nie było. A inne maszynki np. Ariete kosztują 155zł + przesyłka, z firmą Elte nie chcę mieć już nic do czynienia po tym jak odsyłałam im maszynę do gotowania ryżu
icon_mad.gif


Teraz się mrozi misa w zamrażalniku
icon_smile.gif


Do KA też jest naczynie do robienia lodów - sorbetiera o ile się nie mylę
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATdziunia i liska mają jakiejś innej firmy, chyba też są zadowolone...
anienie, nie jestem zadowolona niestety, ona słabo mrozi i trzeba mniejszą porcję lodów robić, tak z pół litra masy jest optymalnie ale wtedy mało lodów wychodzi, ta Twoja z tchibo jest na pewno lepsza co widać na zdjęciu, z elty nie wychodzą aż tak gęste niestety
icon_sad.gif
a Liska też kręciła nosem na tę maszynkę
a ile ta kenwooda kosztowała?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
kenwood prawie 300 kosztowal!!!!! szok!

a moja z tchibo jakos gorzej ostatnio zamrozila sie, myslalam, ze sie wsciekne, no!
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Proszę o oświecenie na czym ma polegać test Morza Czerwonego?
fiesgrins.gif


Z Elte moja maszyna do gotowania ryżu stopiła się na całym dnie przy pierwszym gotowaniu
icon_razz.gif
Musieliśmy ją wyłączyć, kiedy w całym mieszkaniu czuć było zapach topionego plastiku. Dodatkowo przytopiła się rozgrzewająca płytka, która w mojej starej maszynie Sharpa była z szamotu. Sprzedawca nawet nie kręcił nosem na zwrot tej nowej z Elte. Nawet próbował nas namawiać na maszynę z innej firmy...

Tu jest kenwood za 220 z hakiem - TU W Wawie można osobiście odebrać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
malgos dobrze mowi.

a co do testu morza - chodzi o to (czy to sos miesny do musaki, czy to creme naglaise czy inny sos, ze jak przjedzie sie paluchem lub lyzka, powstaje sucha przestrzen, ktra od razu nie zostaje zalana przez sos
icon_smile.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Hmm... Przystawka jest TU A tamto to niby co innego i napisane mają w jednym maszynka do lodów a w drugim przystawka. Nie wiem, może dla nich to prawie to samo
icon_redface.gif


Malgosimi @ 20 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=452267malgos dobrze mowi.

a co do testu morza - chodzi o to (czy to sos miesny do musaki, czy to creme naglaise czy inny sos, ze jak przjedzie sie paluchem lub lyzka, powstaje sucha przestrzen, ktra od razu nie zostaje zalana przez sos
icon_smile.gif
Acha!

A trochę za późno się o tym dowiedziałam. Doprowadziłam do 82 stp. i chwilkę mieszałam. Była puszysta, więc kontynuuję proces lodotwórczy
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Zrobiłam. Właśnie przechodzą ostatnią fazę., ale już wiem, że są pyszne, choć nieco inne, bo mają posmak śmietany i wanilii. Sądzę, że jak za pierwszym razem to pojemik chłodzący był za mało zamrożony (więcej niż 24h).

Twoje wyglądają na bardziej zmrożone, a moje bardziej puszyste. Ciekawe od czego to zależy? Jutro pokażę ostateczne zdjęcie.

A i jeszcze jedno pytanie mam, co do tego testu M. Czerwonego :D Czy jeśli temp wynosi 80 stp C to czy nadal podgrzewać, żeby zgęstniały (z przerwami w podgrzewaniu, żeby temp za bardzo nie wzrosła)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Tadam
icon_mrgreen.gif
Trochę za długo mroziły się w zamrażalniku - przez całą noc i były przez to strasznie twarde dzisiaj.

lodywaniliowe2fn0.jpg





Zdjęcia może nie oddają do końca smakowitości tych lodów, ponieważ robiłam je przy lampce. Niestety w mieszkaniu o tej porze jest dość ciemno, a i komórka nie jest cudownym aparatem
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
To są zdjęcia z komórki?
icon_eek.gif
icon_eek.gif
Świetne.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Już chyba wiem, co nie tak zrobiłam z tymi lodami. Otóż poczytałam ostatnio o robieniu lodów i podejrzewam, że mi się jajka ścięły (albo jakkolwiek się tłumaczy scramble). Mimo, to były smaczne, ale takie jakby delikatnie mączne, więc to chyba od tego
gruebel_2.gif
I nie wiem czemu nie udało mi się tego tak zagęścić, żeby przeszło test M.Czerwonego...
gruebel_2.gif


Zobaczę jak to będzie z innymi lodami.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
masz racje, mogly sie jajka sciac... ja teraz w kolejce mam do wyprobiwania pomaranczowe lody Linn
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Malgosimi, zrobilam twoje lody w wersji malinowej tzn. do calej mikstury dodalam swiezo zrobiony sos malinowy
mniam.gif
Bylo bardzo dobre..... I chyba bede uzywac twoj przepis jako podstawe do lodow, bo bylo bardzo smacznie. Nastepne w kolejce sa twoje lody w wersji z biala czekolada
icon_smile.gif


A propos pomaranczowych lodow, zrobilam je i sknocilam na wlasne zyczenie, bo zamiast po prostu wszystko wymieszac, lekko ubilam smietanke i sie rozwarstwilo w maszynce, ale smak tej brei byl boski
fiesgrins.gif