- Wrz 19, 2004
- 33,386
- 7,237
- 113
Te lody, to nie mój wynalazek, liczne przepisy można znaleźć w internecie.
Zasadniczo składają się z dwóch głównych składników: serka mascarpone i śmietanki, lub mascarpone i mieszanki śmietanki z gęstym jogurtem + dowolne dodatki smakowe.
Na 0,5 litra lodów wystarczy 250 g mascarpone i 200 ml śmietanki 30% .
Teraz dodatki: pół tabliczki czekolady rozpuszczonej w kilku łyżkach podgrzanej śmietanki, cukier do smaku, jakiś wybrany aromat albo pół łyżeczki ekstraktu waniliowego, Wystarczy ochłodzoną mieszankę ubić przez chwilę i zamrozić. Im większa zawartość kakao w czekoladzie, tym bardziej będą kremowe.
Jeśli dodatkiem będą owoce np. maliny, jagody, truskawki itp., to im więcej ich będzie, tym większe prawdopodobieństwo, że lody będą zawierały igiełki wody. Nie jest to wada, przecież lubimy też sorbety, ale jesli w trakcie mrożenia raz czy dwa razy masę zmiksujemy, będą gładsze.
Zasadniczo składają się z dwóch głównych składników: serka mascarpone i śmietanki, lub mascarpone i mieszanki śmietanki z gęstym jogurtem + dowolne dodatki smakowe.
Na 0,5 litra lodów wystarczy 250 g mascarpone i 200 ml śmietanki 30% .
Teraz dodatki: pół tabliczki czekolady rozpuszczonej w kilku łyżkach podgrzanej śmietanki, cukier do smaku, jakiś wybrany aromat albo pół łyżeczki ekstraktu waniliowego, Wystarczy ochłodzoną mieszankę ubić przez chwilę i zamrozić. Im większa zawartość kakao w czekoladzie, tym bardziej będą kremowe.
Jeśli dodatkiem będą owoce np. maliny, jagody, truskawki itp., to im więcej ich będzie, tym większe prawdopodobieństwo, że lody będą zawierały igiełki wody. Nie jest to wada, przecież lubimy też sorbety, ale jesli w trakcie mrożenia raz czy dwa razy masę zmiksujemy, będą gładsze.
Ostatnia edycja: