Strona główna
Fora
Nowe posty
Przeszukaj fora
Co nowego?
Nowe posty
Nowe komentarze profilowe
Ostatnia aktywność
Użytkownicy
Zarejestrowani użytkownicy
Aktualnie online
Nowe komentarze do profilów
Szukaj komentarzy do profilów
Logowanie
Rejestracja
Szukaj
Szukaj wyłącznie po tytułach wątków
Przez:
Szukaj wyłącznie po tytułach wątków
Przez:
Nowe posty
Przeszukaj fora
Menu
Aplikacja forum
Instaluj
Odpowiedź w wątku
Strona główna
Fora
Przepisy
Słodkości
Desery
Lody z mascarpone.
JavaScript is disabled. For a better experience, please enable JavaScript in your browser before proceeding.
Twoja przeglądarka jest nieaktualna i może wyświetlać tę stronę nieprawidłowo.
Powinieneś zaktualizować ją lub skorzystać z
alternatywnej przeglądarki
.
Wiadomość
<blockquote data-quote="Buka" data-source="post: 1766080" data-attributes="member: 67"><p>Te lody, to nie mój wynalazek, liczne przepisy można znaleźć w internecie. <img src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7" class="smilie smilie--sprite smilie--sprite1" alt=":)" title="Smile :)" loading="lazy" data-shortname=":)" /> </p><p>Zasadniczo składają się z dwóch głównych składników: serka mascarpone i śmietanki, lub mascarpone i mieszanki śmietanki z gęstym jogurtem + dowolne dodatki smakowe. <img src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7" class="smilie smilie--sprite smilie--sprite1" alt=":)" title="Smile :)" loading="lazy" data-shortname=":)" /> </p><p>Na 0,5 litra lodów wystarczy 250 g mascarpone i 200 ml śmietanki 30% .</p><p>Teraz dodatki: pół tabliczki czekolady rozpuszczonej w kilku łyżkach podgrzanej śmietanki, cukier do smaku, jakiś wybrany aromat albo pół łyżeczki ekstraktu waniliowego, Wystarczy ochłodzoną mieszankę ubić przez chwilę i zamrozić. Im większa zawartość kakao w czekoladzie, tym bardziej będą kremowe. <img src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7" class="smilie smilie--sprite smilie--sprite1" alt=":)" title="Smile :)" loading="lazy" data-shortname=":)" /></p><p>Jeśli dodatkiem będą owoce np. maliny, jagody, truskawki itp., to im więcej ich będzie, tym większe prawdopodobieństwo, że lody będą zawierały igiełki wody. Nie jest to wada, przecież lubimy też sorbety, ale jesli w trakcie mrożenia raz czy dwa razy masę zmiksujemy, będą gładsze. <img src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7" class="smilie smilie--sprite smilie--sprite1" alt=":)" title="Smile :)" loading="lazy" data-shortname=":)" /></p></blockquote><p></p>
[QUOTE="Buka, post: 1766080, member: 67"] Te lody, to nie mój wynalazek, liczne przepisy można znaleźć w internecie. :) Zasadniczo składają się z dwóch głównych składników: serka mascarpone i śmietanki, lub mascarpone i mieszanki śmietanki z gęstym jogurtem + dowolne dodatki smakowe. :) Na 0,5 litra lodów wystarczy 250 g mascarpone i 200 ml śmietanki 30% . Teraz dodatki: pół tabliczki czekolady rozpuszczonej w kilku łyżkach podgrzanej śmietanki, cukier do smaku, jakiś wybrany aromat albo pół łyżeczki ekstraktu waniliowego, Wystarczy ochłodzoną mieszankę ubić przez chwilę i zamrozić. Im większa zawartość kakao w czekoladzie, tym bardziej będą kremowe. :) Jeśli dodatkiem będą owoce np. maliny, jagody, truskawki itp., to im więcej ich będzie, tym większe prawdopodobieństwo, że lody będą zawierały igiełki wody. Nie jest to wada, przecież lubimy też sorbety, ale jesli w trakcie mrożenia raz czy dwa razy masę zmiksujemy, będą gładsze. :) [/QUOTE]
Wprowadź cytat...
Weryfikacja
Odpowiedz
Strona główna
Fora
Przepisy
Słodkości
Desery
Lody z mascarpone.
Top
Bottom