Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
kazeno @ 23 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1028307a to moje rajdowki :D nie sa takie piekne jak z tej stronki z ktorej sie wzorowalam ale mysle ze chlopaki beda zadowoleni (zwlaszcza ze moze sie uda ze caly tort bedzie niespodzianka
icon_razz.gif
)

P.S Nie wiem co z moim czarnym.. mam zelowe Wiltona i te kola sa niby czarnym robione a wyglada jaktaka cieeemna sliwka.. moze jeszcze za malo dalam barwnika ale wydawalo mi sie ze i tak juz sporo jak na taki kawalek masy wiec zrezygnowalam z dalszych prob..
A jakbym tak ukradła twój patent na rajdówki?
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
Mam wizję i sa w nich właśnie takie rajdówy
icon_mrgreen.gif


Mogę
icon_question.gif
icon_question.gif
icon_question.gif
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
Joanno przeciez ja sama podkradlam go z tej stronki wiec bierz i rob!!! mi wyszly (a talentu nie mam) wiec Twoje to beda cuda bo robi sie je prosto i szybko!!
 

justa_81

Member
Lis 27, 2007
117
0
0
eek2.gif
Joanno jestem pod wielkim wrażenie Twoich tortów, aż szkoda je stawiać na stół, żeby je goście zjedli
icon_wink.gif


mam prośbę, czy byś mogła napisać jak zrobiłaś te fioletowe kwiatki na 3-pietrowym torcie i te różowe z rurkami


rajdówkom też nic nie brakuje
 

mikusia

Member
Wrz 23, 2010
4
0
0
Witam
Jestem tu nowa-to nawet mój pierwszy post.....padłam z wrazenia-torty są przecudne....no i ja mam zamiar zacząć tworzyć takie cuda jak WY....
Mam jedno pytanko -jak zrobić żeby ten tort był tak idealnie wyprasowany-taki estetyczny....
Jak na razie czytam i nie znalazłam odpowiedzi.
Mieszkam w uk i poprosze też o radę w sprawie barwników
anbetung.gif

Na swoje urodzinki chcę wypłodziś tort czekoladowy z masą czekoladową ale mase cukrową chciałabym taką ładną jasną żywą zieloną....
Najwyzej dojde metodą prób i błędów .
Jeszcze raz ukłony za torty no i mam nadzieje się tu zadomowić.
icon_mrgreen.gif
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Vilk-- dla ciebie
anbetung.gif
piękne te torty, tyle tortow już widziałam ale nigdzie nie było z takim rozwiazaniem pól, na pół z kokosem , świetny pomysł, gratuluje, i wogóle te ciacha ogromne. A napiszesz na ile osób one były?
Kenzo--rajdówki gotowe do startu!! Może by swoim chłopkom też coś wymysleć
gruebel_2.gif

Jo_anno-- cudne pomysły, musisz być zadowolona bo są wspaniałe. Ale sie napracowałaś, i nawet choróbsko ci rady nie dało!! Co fachura to fachura!!

Mikusia witamy serdecznie wśród tortowo uzależnionych!!
Aby tort był wygłaskany musi być najpierw obsmarowny masą maślaną, aby masa cukrowa nie rozpuszczała się. Im staranniej go teraz wyrównamy tym potem bedzie łatwiej. Następnie rozwałkowujemu masę niezbyt cienko min. 3mm, i spokojnie wyrównujemy, wgładzamy, jeśli nie mamy pacy cacamy łapkami
icon_mrgreen.gif
. Jeśli powstanie jakiś babelek mozna go przekłuć igła i ładnie sie wciągnie.
Już ci zazdrosczę że mieszkasz w UK
icon_mrgreen.gif
Barwniki do barwienia wiekszego kawałka masy najlepsze w żelu a do malowania np. kwiatów, cieniowania najlepsze w proszku
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Dzięki dziewczyny
icon_redface.gif
anbetung.gif
Koleżance także bardzo się spodobały. Nie wiem jak jej bratu i narzeczonej(jest nią jeszcze do godz 16-tej)
sabinal @ 23 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1028505Jo_anno, te torty są piękne i z przodu i z tyłu. Kwiaty tak jak u Alll, mistrzostwo
anbetung.gif
..A ten pas cieniowany...to już po prostu brak słów, żeby popodziwiać należycie.
Ten pas cieniowany to woal tajemnicy okrywajacy noc poslubną
rofl.gif



justa_81 @ 23 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1028581mam prośbę, czy byś mogła napisać jak zrobiłaś te fioletowe kwiatki na 3-pietrowym torcie i te różowe z rurkami
Nie wiem czy wytłumaczę to na tyle obrazowo żeby nie było problemu
gruebel_2.gif

Wykrawaczka do gerbery, mam taką:
http://www.tortownia.pl/sklep,656,102,PME,...otka_105cm.html
Wycinam kwiatek, wkładam w zagłębienie foremki po czekoladkach( takie foremki z bombonierki z okrągłymi wytłoczeniami dla mnie akurat super się w nich formuje) leciutko wciskam środek kwiatka w zagłębienie. Po kolei formuję, płatki jeden zostawiam na dole drugi wyciągam do góry, przez jeden i tak do końca. Teraz rozkładam Płatki które zostały na dole i lekko wciskam środek kwiatka głębiej w foremkę. Płatki które zostały na górze rozkładam tak żeby pomiedzy dwoma dolnymi był jeden górny. Jeżeli chcę żeby górne płatki były uniesione to podkładam pod nie folię nadajac kształt. Pozostawiam do zaschnięcia. Następnie biore kulkę masy rozpłaszczam, robię środek i dźgam go wykałaczką. W tych ostatnich kwiatkach jest pokruszona masa cukrowa bo zapomniałam i mi zaschła. Więc środek pociągnęłam wodą z cukrem pudrem i posypałam rozdrobnioną masą. Zawsze inaczej
icon_mrgreen.gif

Kwiatki różowe i kilka fioletowych na tym trzypiętrowym sa z jednego rodzaju wykrawaczek. Coś takiego tylko ja mam trzy różne wielkości:
http://www.tortownia.pl/sklep,1163,102,PME...margerytka.html
Na różowym torcie, kwiatki wycięłam, ułożyłam w foremkach po czekoladkach, nadając im kształt, a kiedy wyschły sklejałam od największej do najmniejszej. W trzypiętrowym już nie sklejałam tych kwiatków a dodałam kazdemu pojedyńczemu środek-oczywiście dźgany wykałaczką( patyczek do szaszłyków i wykałaczka to dwa niezastąpione narzędzia)
Do kwiatków używam wytłoczki po czekoladkach okrągłe a do listków ma takie podłużne.
Następnym razem jak będę robiła to zamieszczę zdjęcia kolejnych etapów, będzie łatwiej.
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Jo_anno
eek2.gif
cudowny tort...
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
mikusia @ 23 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1028589Witam
Jestem tu nowa-to nawet mój pierwszy post.....padłam z wrazenia-torty są przecudne....no i ja mam zamiar zacząć tworzyć takie cuda jak WY....
Mam jedno pytanko -jak zrobić żeby ten tort był tak idealnie wyprasowany-taki estetyczny....
Jak na razie czytam i nie znalazłam odpowiedzi.
Mieszkam w uk i poprosze też o radę w sprawie barwników
anbetung.gif

Na swoje urodzinki chcę wypłodziś tort czekoladowy z masą czekoladową ale mase cukrową chciałabym taką ładną jasną żywą zieloną....
Najwyzej dojde metodą prób i błędów .
Jeszcze raz ukłony za torty no i mam nadzieje się tu zadomowić.
icon_mrgreen.gif
Witaj Mikusia
wink.gif

Nie robiłam tortu pokrytego masą cukrową, idealnie wypraowanego bo nie moge do niego nikogo przekonać."Przemycam" tylko do swoich tortów serwetki cukrowe Ale chyba w końcu się uprę i zrobię
icon_mrgreen.gif

Ale myślę że dobrze byłoby najpierw spróbować na kawałku styropianu, trzeba po prostu jak we wszystkim nie bać się eksperymentować i nabrać wprawy.
Barwników jest kilka odcieni więc napewno coś sobie wybierzesz. A jeżeli chodzi o barwienie masy, to ja na początek zawsze dodaję barwnik w małych ilościach- najlepsze dla mnie do barwienia masy są barwniki żelowe. Lepiej jest stopniowo dodawać niż od razu przedobrzyć.
 

mikusia

Member
Wrz 23, 2010
4
0
0
Dziewczyny dzięki za powitanie i dobre rady.
Nawet nie wiedziałam że są barwniki w żelu hehehe.....
Jutro jade do centrum to poszukam i się zaopatrze,miałam ciacho robić na weekend ale moze strzele im małego torcika hehe.....no i ciacho-najwyżej znajomi pochłoną.
Musze bande wybrać do szkoły i loooozzzzzz.
banana.gif
 

justa_81

Member
Lis 27, 2007
117
0
0
Mikusia witaj
icon_biggrin.gif


Joanno dziekuję Ci bardzo za instrukcję, ale się nastukałaś aż wyrzuty mam z tego powodu.........ale jest Ci bardzo wdzięczna, jeśli to nie problem to będę wdzięczna za instrukcję obrazkową

fajnie, że zamieściłaś linki do wykrawaczek, ponieważ robię sobie listę zakupów na tortowni.

Mam jeszcze jedno pytanie, z jakiej masy cukrowej robisz kwiatki, gotowej czy sama ja robisz-z jakiego korzystasz przepisu?

dzisiaj idziemy na festyn do przedszkola naszej córeczki a potem prosto na weekend do rodziców, więc zajrzę w poniedziałek

miłego i owocnego w nowe torty weekendu
 

mikusia

Member
Wrz 23, 2010
4
0
0
Ja chyba tego tortu nie wypłodze w ten weekend bo narzędzi brak.

A co do urodzinowego tortu to mam pytanko-czy musi to być biszkopt czy np moge zrobić ciasto ze swojego przepisu na ciasto czekoladowe i nadzieć je kremem czekoladowym o takim
Krem czekoladowy:

*
200 g gorzkiej czekolady dobrej jakości
*
1/2 kostki masła
*
2 jajka
*
1/3 szklanki cukru
*
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
*
1 łyżka Malibu (można dodać zamiast niego likieru pomarańczowego)

Masło utrzeć. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Na parze ubić białka, do ubitych wsypać cukier, cały czas ubijając. Na końcu dodać żółtka, ubić. Odstawić na chwilę do ostudzenia.

Do utartego masła dodać powoli masę jajeczną i ostudzoną roztopioną czekoladę, cały czas miksując. Gotowym kremem przełożyć tort.

Ciasto nie jest lekkie jak biszkopt i boje się ze krem mi wypłynie ...
A i czy tym samym kremem mogęposmarować tego torta pod mase cukrową....no i czy ta masa jest zjadliwa czy dodać jakiś zapach rumowy np...
Ja przepraszam za tyle pytań i wiem ze już to wałkowałyście ale jak czytam to im więcej czytam tym bardziej głupia z tego jestem,chyba muszę poprostu się wprawić....obiecuje ze też stane się z czasem dla WAS pomocna....
herzen.gif
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Na moje oko spokojnie możesz tort zrobić z tych przepisów. Jeśli się boisz, że masa wypłynie, to możesz na chwilę schować do lodówki - masło zacznie zastygać, więc będzie nieco twardsza (tylko nie przetrzymaj za długo, żeby za mocno nie stwardniała
icon_wink.gif
). Maślane kremy jak najbardziej nadają się pod masę cukrową. Do masy cukrowej daje się najczęściej aromat migdałowy, bo przypomina wtedy trochę marcepan. Na forum praktykuje się też (konkretnie nasza mistrzyni, Rastagatka
icon_smile.gif
) dodawanie kwasku cytrynowego w czasie rozpuszczania żelatyny w wodzie, wtedy kwasek przełamuje słodycz. Masa jest zjadliwa, jeśli ktoś lubi słodkości, ale zawsze można ją odciągnąć na talerzyk od tortu, bo bardzo łatwo odchodzi.
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Pomyliłam wątki. Chciałam ten link umieścić w temacie: Masy plastyczne do stylu angielskiego i wykrawaczki.
Czy nie myślałyście może o tym, żeby przepisy na masy, instrukcje wykonania różnych kwiatów i innych ozdób też zamieszczać w tamtym wątku. Jest on znacznie krótszy( mam nadzieję,że tylko na razie)i łatwiej jest tam coś znaleźć.Można tam zawsze skorzystać z porad cinek i innych linków których już tam trochę zebrałyśmy.Nie chciałabym nikomu nic na siłę narzucać, ale czy to nie byłoby wygodniejsze?
gruebel_2.gif
 
Status
Ten wątek został zamknięty.