Masa cukrowo-żelatynowa

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Sinistra @ 3 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=498548http://tortownia.pl/produkty.php?kid=6

Coś mi się zdaje, że ktoś już od nich coś zamawiał
dzięki
icon_smile.gif
 

migotka89

Member
Kwi 1, 2008
26
0
0
Probowalam te mase zrobic. Trzymalam sie dokladnie przepisu i nic z tego nie wyszlo...
icon_sad.gif
byla tak wodnista ze mozna bylo zapomniec o jakim kolwiek formowaniu. Podsypywanie maka i/lub cukrem pudrem tez nic nie dalo.. trudno, moze kiedys mi sie uda.
icon_wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Albo dodałaś za dużo wody - albo wgniotłaś za mało cukru - albo jedno i drugie
icon_smile.gif

Cukru musi być tyle żeby masa zrobiła się sucha i dość twarda. Jak plastelina.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
migotka89 @ 21 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=740919Probowalam te mase zrobic. Trzymalam sie dokladnie przepisu i nic z tego nie wyszlo...
icon_sad.gif
byla tak wodnista ze mozna bylo zapomniec o jakim kolwiek formowaniu. Podsypywanie maka i/lub cukrem pudrem tez nic nie dalo.. trudno, moze kiedys mi sie uda.
icon_wink.gif
Musiałaś dać za dużo wody. Ja ją leję na przysłowiowe oko. Lepiej wlewać ją stopniowo - bo to są tak małe jej ilości, że trzeba mieć czujność
icon_mrgreen.gif
 

migotka89

Member
Kwi 1, 2008
26
0
0
Po kolejnych próbach w końcu udało mi się uzyskać pożądaną konsystencję. Dziękuję za ten przepis. Tylko mam takie jedno małe pytanie.. Mianowicie próbowałam ulepić róże ale nie wiem czemu płatki nie chcą się trzymać.. Wiem na czym polega teoria robienia kwiatów tego typu bo robiłam kiedyś z bibuły i tym podobnych.. Czy mogłabym liczyć na jakąś radę co robić aby się nie rozpadały?
icon_biggrin.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Hmmm kolejna zagadka
icon_biggrin.gif

Moje płatki dociskałam dokładając je do różyczki (płatki robiłam takie jakby za długie) i wychodziła mi jakby łodyżka (z tego ściśnięcia na dole) którą później odcinałam - w moim przypadku kleiły się ładnie do siebie po dociśnięciu... acha - w przyklejaniu wstążki dookoła tortu pomagałam sobie wodą - tzn zwilżyłam mokrymi palcami wewnętrzną stronę i dołozyłam - przykleiła się więc jak masz problem z kleistością to może tak? po ukształtowaniu płatka miejsce styku z różą posmaruj lekko wodą?
 

migotka89

Member
Kwi 1, 2008
26
0
0
Spróbuję w ten sposób jutro. Oby się udało bo mam jutro tylko kilka godzin na zrobienie tortu i właśnie takie dekoracje będą mi potrzebne... Dziękuję za pomoc
icon_biggrin.gif
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
jestescie genialne! z ciekawosci jutro zrobie mase ;)

Cinko czy ty ten przepiekny tort Twojej coreczki pokrywalas ta masa? Czy tylko robilas ozdoby?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Pokrycie tortu i ozdoby robiłam z tej samej masy - czyli z masy cukrowej. Zabarwiłam tylko barwnikami po kawałku masy z reszty jaka mi została po obłożeniu tortu białą masą.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
mase robilas ta , ktora podaje Hihih

Cinko strasznie podoba mi sie twoj tort , takze to co wlozylas do srodka - pysznosci
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Hichotko a czy tą masą pokrywałaś kiedyś cały tort?
Nie mam barwników a planuję stworzyć w niedługim czasie co nieco może jakiś samochodzik łatwiej byłoby mi zaszaleć z kolorami galaretek
gruebel_2.gif