Mieszanki chlebowe

lata1984

Member
Maj 29, 2008
8
0
0
batonzo ja ostatnio sprobowalem kilka przpisow z ksiazki :"chleb własnego wypieku - ponad 120 przepisów na chleb pieczony w automacie" i powiem ci ze tez mialem problemy z dostaniem niektorych mak. poszedlem na przyklad do sklepu firmowego PZZ w krakowie i oni nie wiedza co to maka zytnia 997 a pszenna 1050 moge dostac ale tylko po 25kg. ale do czego zmierzam. mozna zmieniac typy mak uzyskujac czasem nawet ciekawszy smak. mialem przepis gdzie miala byc maka pszenna 550 , pszenna 1050 i zytnia 997. upieklem chleb z pszennej 550 , pszennej 2000 i zytniej 720. tak w ogole to polecam te ksiazke. no chyba ze lubisz sie lenic i piec z mieszanek.
jesli chodzi o carrefoura to ostatnio zdziwilem sie jak zobaczylem w carrefourze mieszanke chlebow polskich (chleb slonecznikowy) po 2.9zł podczas gdy w tesco jest po 4.29zl jak widac to duza roznica.
niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz duzo razy na forum widzialem wyrazenie mieszanki z lidla. bylem w 3 lidlach i nigdzie zadnej mieszanki:).
 

batonzo

Member
Cze 16, 2008
2
0
0
W lidlu bywam średnio raz w tygodniu ( mam po drodze na działkę ) i nigdy nie widziałam tam żadnej mieszanki chlebowej . Mąkę orkiszową koleżanka kupiła mi wczoraj w Netto po ok.6.00 zł , ale była tylko w tym jednym jedynym Netto koło niej - w moim sklepie nie widziałam. Nie próbowalam do tej pory mieszania mąk - moje przepisy tego nie uwzględniały . Zreszta specjalnie sie nie trudziłam z ich wyszukiwaniem bo na razie jestem na etapie zauroczenia gotowymi mieszankami . Myślę , że mi to wkrótce minie , więc na wszelki wypadek zaopatrzę sie w książkę . Dzięki za informacje.
 

lata1984

Member
Maj 29, 2008
8
0
0
batonzo @ 18 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=718170W lidlu bywam średnio raz w tygodniu ( mam po drodze na działkę ) i nigdy nie widziałam tam żadnej mieszanki chlebowej . Mąkę orkiszową koleżanka kupiła mi wczoraj w Netto po ok.6.00 zł , ale była tylko w tym jednym jedynym Netto koło niej - w moim sklepie nie widziałam. Nie próbowalam do tej pory mieszania mąk - moje przepisy tego nie uwzględniały . Zreszta specjalnie sie nie trudziłam z ich wyszukiwaniem bo na razie jestem na etapie zauroczenia gotowymi mieszankami . Myślę , że mi to wkrótce minie , więc na wszelki wypadek zaopatrzę sie w książkę . Dzięki za informacje.
batonzo musisz pamietac ze tak jak wspomnialem niektore typy mak mozna zastapic innymi. fakt - wyjdzie inny chleb ale inny nie oznacza gorszy.
 

masza

Member
Paź 15, 2008
2
0
0
lata1984 @ 9 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=714359to jest tak: nie dodaja zadnych ulepszaczy. wypiek chleba jest naprawde prosty i mozna zrobic dokladnie to samo majac dostep do odpowiednich typow mak. ja na przyklad nigdzie nei moge znalesc ani maki pszennej typ 1050 ani zytnich innych niz 720 i 2000. potrazebowalbym na przyklad maki typ 997. jak widac w wiekszosci sklepow nie ma dostepnych mak zytnich w ogole a pszenne to tylko od 405 do 600.
icon_sad.gif
szukam i szukam i znalesc nie moge innych. a mieszanki to nic inego jak pomieszane typy mak odpowiednich do danego wypieku.
Zajrzyj na stronę www.bogutynmlyn.pl Po lewej stronie są m.in. mąki. Zamawiam u nich mąkę orkiszową, pszenną i żytnią, typ 700, 850, 1400, 1850, 2000, 3000, czego dusza zapragnie. Nigdy nie kupowałam żadnej mieszanki, bo ogranicza pole do popisu. Trzymam się sprawdzonych proporcji, ale za to mieszam ciągle inne mąki, inne typy, do tego liczne dodatki: otręby, płatki z wielu zbóż, siemię lniane, amarantus, pestki słonecznika i dyni, orzechy włoskie, rozdrobnione migdały, kminek, zioła (oczywiście nie wszystkie składniki naraz ;)) Zamiast cukru dodaję miód, zamiast masła oliwę. Na tej stronie można też zamówić drożdże piekarskie (duże opakowanie wychodzi znacznie taniej) i zakwas do chleba. Chleb robię prawie codziennie i za każdym razem jest trochę inny. W automacie, nie własnoręcznie ;)
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Mieszanki Chleb polski są też w Marcpolu i Piotrze i Pawle.
Ja zamawaim tez przez Internet z Bogutyn młyn po 5 kg, fakt, że wychodzi troszkę drożej niż w sklepie, ale chyba nie można ich nigdzie dostać normalnie !
 

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Mieszanki chlebowe znalazłam w Lidlu na półce obok pieczywa,chlebów tostowych.Wypróbowałam chleb słonecznikowy-jest super w smaku,mięciutki,zachowuje świeżość nawet 3 dnia.ALE-pełno w tych chlebach polepszaczy i innej chemii-niestety,wielka szkoda.
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Odnawiam temat, ponieważ został troszkę zapomniany ...

Niedawno zakupiłam w Czechach fajną mieszankę "múka pre domáci chlieb" - jest mieszanką mąki i ziaren pszenno-żytnich.
Co prawda opakowanie ma 900g, ale z jego połowy, po dodaniu 6-8g drożdży i 300ml wody oraz soli i kminku wychodzi bardzo fajny chlebek - taki prosty wiejski.

Jeśli ktoś ma okazję być w Czechach lub na Słowacji, to zachęcam do szukania tam mieszanej chlebowych
icon_smile.gif

Cenę mają zazwyczaj znacznie niższą, niż w Polsce - ja zapłaciłam za tę 15,90 koron (1 korona czeska = ok.0,17 złotego polskiego) - co daje cenę ok. 2,72zł/900g. Czyli ok.3zł za kg.

 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,962
113
Donoszę uprzejmie, ze nie trzeba jechac do Czech. W naszych sklepach pojawiła się czeska mąka i mieszanki. Nie wiem, jakie są te produkty, bo nie kupowałam. Prawdę mówiąc mam na jakiś czas dosyć mieszanek chlebowych. Wolę własne, tzn. z Cina, pomysły na chleb, a mąki Lubelli są extra jakości.
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Buka @ 13 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=873180Donoszę uprzejmie, ze nie trzeba jechac do Czech. W naszych sklepach pojawiła się czeska mąka i mieszanki. Nie wiem, jakie są te produkty, bo nie kupowałam. Prawdę mówiąc mam na jakiś czas dosyć mieszanek chlebowych. Wolę własne, tzn. z Cina, pomysły na chleb, a mąki Lubelli są extra jakości.
Ja wożę z Czech, bo często jeżdżę tam na zakupy - blisko mam
icon_smile.gif

W moim mieście niestety nie ma - jest Lubella, ale tylko jedna (pszenna pełnoziarnista) za 4zł.
A ta, o której wyżej pisałam jest fajna, bo pszenno-żytnia.
U mnie w ogóle nie ma mieszanek chlebowych, jedynie mąki żytnie, żurkowe, pszenne i
ekologiczna pszenna za 15 zł/kg
dump.gif

A jak mam możliwość, to zawsze kupuję - taka moja przypadłość
icon_mrgreen.gif


Buka, a gdzie we Wrocku jest taki dobry wybór, bo może wreszcie dotrę...
icon_wink.gif

Tylko, że ja najczęściej na Bielany i do Auchana docieram....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,962
113
Widziałam w Feniksie, w Rynku, bywają w mojej osiedlowej Astrze, Auchan ma maki, ale mieszanek nie zauważyłam.
 

kolo86

Member
Maj 17, 2010
1
0
0
Witam,

Jeśli szukacie dobrych mieszanek, bądź uważacie że te z www.mieszanki.pl są dobre to zapraszam wszystkich na stronę: www.UpieczChleb.pl. Są tam te same mieszanki co na mieszanki.pl ale są prosto od producenta bez pośredników więc oszczędzicie po jakiejś złotówce na kilogramie. Najlepiej zakupcie i zobaczcie : ))