Mini pączusie serowe

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Może ktoś pokusi się na takie mini-pączusie. Są smaczniutkie, a pracy z nimi niewiele.

1/2 kg białego sera (przekręconego przez maszynkę)
2-3 szklanki mąki
6 łyżek cukru
2 płaskie łyżeczki sody
5 łyżek gęstej śmietany
1 cukier waniliowy
4 jajka
1 łyżka spirytusu lub octu

smalec do smażenia pączusiów (ok 1 kg)

Wszystkie składniki wyrobić mokrymi rękami. Robić kulki wielkości orzecha włoskiego i wrzucać na rozgrzany tłuszcz. Smażyć aż będą jasno brązowe.
Po usmażeniu można posypać cukrem pudrem.
Dodam, że pączusie znikają w szybkim tempie i są ulubionym przysmakiem głównie dzieciaczków, chociaż nie tylko:) Polecam

 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Potwierdzam, są pycha
icon_smile.gif
Choć zdarzało mi się je robić bardziej plackowate i jedliśmy je potem polane śmietaną zmiksowana z mrożonymi truskawkami
icon_smile.gif
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
ja jestem leń i z tym smażeniem to mi się nie chce bawić
icon_neutral.gif
ale jak namówię mamę to może mi zrobi
gruebel_2.gif
bo przepis pysznie się zapowiada
mniam.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Eee tam, jak malutkie, to szybko sie smaza. Szybciej, nic drozdzowe, poza tym mozna zrobic z mniejszej ilosci
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
O rany, jakie śliczne
lecker.gif
Pewnie z tego ciasta mozna robić tez mini oponki
icon_wink.gif
mniam.gif
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Akulka @ 13 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=448475O rany, jakie śliczne
lecker.gif
Pewnie z tego ciasta mozna robić tez mini oponki
icon_wink.gif
mniam.gif
Trochę trudno byłoby robić mini oponki z tego ciasta, a to dlatego ze ciasto jest dość lepiące i pewnie pojawiłby się problem z wałkowaniem. Ale Akulko, dla chcącego nic trudnego
icon_mrgreen.gif
Takie kuli toczy się bardzo szybko i jeśli nawet są niekształtne, to podczas smażenia piknie sie zaokrąglają
icon_wink.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Po prostu piekne...
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Moja mama robi donaty serowe, które uwielbiam - pewnie te kuleczki są w smaku podobne
icon_smile.gif

Muszę wyprubować ten przepis i zobaczyć, które są lepsze
icon_wink.gif
 

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
ja robię podobne, tylko bez śmietany a z serko homo waniliowego, ciasto jest rzadkie i rzucam je łyżeczką na gorący tłuszcz
są bardziej sękate nie takie śliczne okrąglutkie, ale też pyszne, muszę spróbować twoich, wyglądają baaaardzo kusząco
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Czy może być gotowy ser trzykrotnie mielony? Mam na pieńku z moją archaiczną maszynką do mielenia i pozostaje kupowanie gotowego albo przepuszczanie przez praskę do ziemniaków. I jaki ser, tłusty, półtłusty, jaki będzie najlepszy?
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Seniorko, kupilam gotowy twarog, poltlusty, mielony w kostkach. Zrobilam dzisiaj i znikaja w zastraszajacym tempie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Agulab

Member
Wrz 1, 2007
11
0
0
Pączusie pyszniutkie
daumen.gif
.
Zrobiłam z podwójnej porcji, ponieważ miałam kilogram sera i szkoda mi było dzielić... I nie żałuję... już w trakcie smażenia większa ilość zniknęła!!! Zdążyłam resztę obtoczyć w cukrze... jeszcze lepsze
icon_lol.gif
.
Gorąco polecam...
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Podniose, bo juz 2 razy robilam tej zimy, a w czwartek kolejna partia - na wyrazne zyczenia tlustoczwartkowe. Szybkie, latwe, nic tu nie mozna schrzanic, a najlepsze na cieplo.
icon_biggrin.gif
 

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Mam pytanie-czy wyczuwa się sodę w smaku tych pączków?Kiedyś przesadziłam z dodatkiem sody i teraz nie znoszę jej smaku
icon_neutral.gif
.A jeśli proszek do pieczenia-to dodać również 2łyżeczki?
Piękne zdjęcie
lecker.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Ja też znam ten przepis i wiele razy robiłam pączusie, u nas zwane, nie wiedzieć czemu - pączki- bączki
icon_smile.gif

Moja metoda na sodę, o czym też czytałam w innym wątku, to gaszenie (rozpuszczenie) sody w łyżce śmetany lub mleka. Ja nie wyczuwam sody. A pączusie rzeczywiście, jako że z dodatkiem sera to są wilgotne w środku i szybko znikają...