Młoda cukinia lub ogórki

jobi

Member
Wrz 1, 2005
13,227
1
0
Sałatka I

2 kg cukini lub ogórków (ok.3 cm średnicy)
3 łyżeczki soli
pęczek kopru zielonego
25 dag cebuli
3 ząbki czosnku
1/2 szklanki octu 10%
1/2 szklanki oliwy

Cukinię lub ogórki pokroić w grube plasterki (ze skórką), koperek, cebulę i czosnek posiekać.Wszystko wymieszać, odstawić na 1-2 godziny i układać w słoikach razem z sokiem,który puściły.pasteryzować 10 min

Sałatka II

2 kg cukini jw.
3 łyżeczki soli
pęczek natki pietruszki
1/2 szklanki cukru
1/2 szklanki oliwy
1/2 szklanki octu 6%
garść gorczycy
duża szczypta pieprzu ziołowego

Robi się tak samo, jak poprzednią
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
toz to salatki dla mnie!!! wrecz kocham ogorki i cukinie!!! dobrze, ze "wpadlam" na ten przepis!! dzieki Jobi!!
bussi.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
I ja dziś zajmę się tymi sałatkami. Przetestuję i ocenię, a może uda mi się jakieś fotki pstryknąć...
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,339
3,586
113
Kilka dni temu robiłam tę drugą sałatkę, z pietruszką. Zapowiada się interesująco...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Joanna @ 23 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=544960Kilka dni temu robiłam tę drugą sałatkę, z pietruszką. Zapowiada się interesująco...
icon_smile.gif
Jobi, a ta pietruszka to w efekcie nie sztywnieje
icon_mrgreen.gif
w tej sałatce ? Pytanie może niezbyt inteligentne, ale mam już takie doświadczenie na swoim koncie. Kiedyś w TV pani Godlewska-Młynarska w programie "Gotowanie na ekranie" robiła sałatkę, której recepturę
kaffeetrinker_2.gif
dostała od mamy swojej przyjaciółki. Mówiła, ze zajada się tą sałatką cała rodzina. Więc i ja się postanowiłam pozajadać
mniam.gif
takim rarytasem. Niestety, przeżyłam porażkę. Sałatka może i była zjadliwa [ taka jakaś wielowarzywna], ale ta natka zrobiła się bardzo twarda i sztywna. Każdy się nią dławił, choć była posiekana. Stąd moje pytanie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gola

Member
Sty 5, 2005
36
0
0
witam serdecznie:)

zrobilam 1-a salatke i mam teraz problem ,
czy cukinia musi byc cala zalana zalewa ?
bo z tej ilosci niewiele jej mam ,nawet z sokiem
z cukinii ,i teraz nie bardzo wiem co robic...
bardzo prosze o pomoc ....