Niebiańskie kokosanki

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Ostatnio szukałam fajnego przepisu na wykorzystanie białek - uparłam się na kokosanki . Google wyrzucały podobne do siebie przepisy , ale w końcu wyszukały jeden , który od razu mi się spodobał - był to przepis AgusiH na niebiańskie kokosanki . Takich leciutkich i delikatnych kokosanek jeszcze nie jadłam . Nie mogłam się doczekać końca pieczenia - zapach był nieziemski . Zresztą zobaczcie same - tak to leciało ;)

Składniki :

* 150 g wiórków kokosowych
* 5 białek
* sok i skórka z połowy cytryny
* 1 szklanka cukru
* 1 op.cukru waniliowego
* 4 łyżki drobno startych biszkoptów
* szczypta soli


Białka ubić ze szczyptą soli , powoli dodając cukier - aż do uzyskania sztywnej i lśniącej piany . Nadal ubijając dodać cukier waniliowy , sok i skórkę z cytryny . Wsypać biszkopty i wiórki - i delikatnie wymieszać łyżką.

Na blachę wyłożoną papierem do pieczenia lub folią aluminiową nakładać łyżką porcje piany [wyszły mi dwie blachy piekarnikowe - tak jak Agnieszce] Piec na termoobiegu około 20 minut w temperaturze 150°C , a potem dosuszać przez 20-30 minut w 130°C .


 

Załączniki

  • kokosanki1.jpg
    kokosanki1.jpg
    54.8 KB · Wyświetleń: 0
  • kokosanki5.jpg
    kokosanki5.jpg
    58.1 KB · Wyświetleń: 0

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Mnie Twój przepis już wcześniej zainspirował. Pomieszałam, pozmieniałam ( z braku odpowiedniej ilości produktów), urodne może nie są, ale wyszły bardzo smaczne. Wierzch chrupiący, wnętrze mięciutkie

koko5.JPG
 

Załączniki

  • koko5.JPG
    koko5.JPG
    106.9 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,376
3,653
113
Ja też je wczoraj upiekłam, tylko z płatkami migdałowymi zamiast wiórków kokosowych.
Pyszne!
 

asieja

Member
Kwi 22, 2008
800
0
0

Załączniki

  • koko1.JPG
    koko1.JPG
    38.4 KB · Wyświetleń: 0
  • koko2.JPG
    koko2.JPG
    40.3 KB · Wyświetleń: 0

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Ile kucharek , tyle wersji
icon_smile.gif
I każda bardzo apetyczna
lecker.gif
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Jak się włąściwie suszy bezy? Bo generalnie wcale nie suszyłam (moja teściowa jak robiła kiedyś kokosanki to nic nie suszyła, a jej wychodziły
icon_frown.gif
)
gruebel_2.gif