Niesamowita sałatka z selera

dory2

Member
Paź 6, 2007
46
0
0
Chyba moja ulubiona
icon_smile.gif

Przepis stary rodzinny. Zwykle specjalistką w przyrządzaniu była moja ciocia, teraz ja przejmuję pałeczkę :D

Składniki:
1. 1 Cały Kurczak z rożna (my zwykle kupujemy na mieście)
2. Słoik selera w zalewie (w naszym domy praktykuje się kult "Rolnika" i uywamy właśnie tej firmy, ciocia uważa że selery z innych firm nie są dobre ale ja myslę e to kwestia smaku )
3. 4 średnie cebule
4. 2,5 - 3 łyżki majonezu

Przygotowanie:

1. Kurczaka obdzieramy z mięsa, które kroimy w DROBNIUTKĄ kostkę. Podczas krojenia temp. kuraka nie ma znaczenia ale przy mieszaniu mięsko musi być zimne
2. Selera odsączamy z zalewy i zostawiamy do odcieknięcia na jakieś 10 minut
3. Cebule kroimy w półksięzyce które ja nazywam piórkami
icon_smile.gif
(cebula na pół i w poprzek przez całą długość) Tu ważny punkt. Cebula musi być pokrojona BARDZO CIENKO na grubość ok 1-3 mm. Następnie pokrojoną cebulę przekładamy do czystej miseczki i mocno ściskamy w rękach, tak aby wydzieliła sok i jeszcze się zmiękczyła. (Równocześnie polecam odchylać glowę jak najdalej bo ja mam zawsze Ryk że hej :D)
4. Wszystko mieszamy ze sobą. I tu następuje sekret mojej cioci. Otóż sałatkę mieszamy swoimi tudzież nieswoimi RĘKAMI. Wg. mojej cioci to dlatego sałatka jest taka dobra :D Dlaczego konkretnie to nikt nie wie, ale ręce zawsze są myte xD

I koniec, voila

Do sałatki nie dodaje się żadnych przypraw co myślę, wpływa na to że jest zdrowsza. Chociaż wiecie, na upartego można coś dosypać, nie rozpadnie się ale my nigdy nie dodajemy niczego. W razie gdyby sałatka była za sucha można zwiększyć ilość majonezu, jak tam sobie wolicie do smaku.

ps. Kolejnym sekretem udanej sałatki jest to że kurczak jest pokrojony bardzo bardzo drobniutko, a cebula bardzo bardzo cienko

SMACZNEGO