Ogórki z przyprawą Kamis do grilla.

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Ogórki z przyprawą Kamis do grilla.

Pyszności, które Wam polecam.

4 kg ogórków pokrojonych w słupki (ósemki)
1 kg cebuli pokrojonej w kostkę
9 szklanek wody
1 szklanka soli
koper, liście laurowe, gorczyca, ziele angielskie, przyprawę pikantną Kamis do grilla ( po 1 łyżeczce na słoik dajemy jej)

Zalewa:
6 szklanek wody
2 szklanki octu 5%
3 szklanki cukru - tą zalewę zagotowujemy.



Pokrojone ogórki solimy, zalewamy wodą i odstawiamy na 3 godziny.
Po tym czasie odcedzamy ogórki i zalewamy wcześniej zagotowaną zalewą /// mieszamy je w tej zalewie i odstawiamy na 30 minut.
Do słoików wkładamy koper, liście laurowe, ziele angielskie, gorczycę oraz 1 lyżeczkę na słoik przyprawy Kamis.
Następnie wkładamy ogórki, cebulę i zalewamy zalewą tą zalewą, którę gotowaliśmy i ktorą zalewaliśmy potem ogórki.
Zakręcamy i pasteryzujemy 10 minut.


Pysia no pysia
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Hichotka @ 21 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=587805Pokrojone ogórki solimy, zalewamy wodą i odstawiamy na 3 godziny.
Po tym czasie odcedzamy ogórki i zalewamy wcześniej zagotowaną zalewą /// mieszamy je w tej zalewie i odstawiamy na 30 minut.
Do słoików wkładamy koper, liście laurowe, ziele angielskie, gorczycę oraz 1 lyżeczkę na słoik przyprawy Kamis.
Następnie wkładamy ogórki, cebulę i zalewamy zalewą tą zalewą, którę gotowaliśmy i ktorą zalewaliśmy potem ogórki.
Iwonka, chce zrobić te Twoje ogóreczki, ale ten fragment jest dla mnie nie za bardzo zrozumiały.
1. Obieram ogórki czy nie ?
2. moczę a potem zalewam zalewą i potem przygotowuję słoiki i wkładam tam te ogórki i teraz ???
a) wlewam zalewę tę w której one się moczyły
b) wlewam zalewę która się gotowała
c) obie ??

To nie audio - tele.
icon_wink.gif
Ale proszę o odpowiedź, bo moje ogóraski czekają
icon_wink.gif
i jutro zamierzam je zrobić.
icon_mrgreen.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
kurde dopiero teraz tu wlazłam

Layla było alarmować mi na pw
icon_neutral.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
1. Obieram ogórki czy nie ?

Nie


2. moczę a potem zalewam zalewą i potem przygotowuję słoiki i wkładam tam te ogórki i teraz ???

Nie, nie obie. Najpierw moczymy ją w tej z dużą ilości soli po czym ją wywalamy, płuczemy i zalewamy już tą właściwą zalewą.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Layla @ 1 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=594366Nie próbowałam, ćwiczę silną wolę
icon_wink.gif
. A tak na poważnie teraz są jeszcze surowe bardzo dobre, szkoda jeść zapasy, bo te dobre zimową porą.
lecker.gif
Niby tak, tylko u mnie to się nie sprawdza. Paprykę zrobiłam a mimo to już ze sto razy była jedzona. Zrobiłam sałatkę a la leczo to moje dzieci się upominają, że chcą... no i nie mam siły im nie dać
icon_mrgreen.gif
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Jeszcze nie robiłam tych ogóreczków, bo u mnie od ładnych kilku lat królują musztardowe, chili oraz curry.
Muszę koniecznie i tych spróbować.
gruebel_2.gif

A jako ciekawostkę powiem, że jadłam mieszane pikle z chińską przyprawą 5 smaków, ale jak dla mnie były zbyt słodkie [choć lubię słodkawe marynaty] i zbyt aromatyczne [aż do przesady].
icon_neutral.gif

Jednak wielu osobom bardzo smakowały
icon_eek.gif
Zwłaszcza tym, którzy nigdy w życiu nic własnoręcznie nie robią
icon_exclaim.gif

Bo są i tacy
gruebel_2.gif
, choć mnie to BAAAARDZO dziwi
icon_mrgreen.gif