Ozdoby z masy cukrowej krok po kroku

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Dziękuję
anbetung.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Dawno sie cos w tym watku nie dzialo wiec chetnie pokaze jak robie skrecane muszle
icon_biggrin.gif

Potrzebujemy kawalek bialej masy, odrobine barwnika rozpuszczonego w wodzie, pedzelek i ewentualnie barwnik perlowy lub inny nablyszczacz
icon_biggrin.gif

Zagniatamy dokladnie mase i nastepnie dlonmi rolujemy stozek jak na zdjeciu B (u mnie dlugosc okolo 13 cm). Nastepnie okrecamy stozek wokol siebie i sklejamy brzegi odrobina wody (przeze mnie pokazane na brazowo na zdjeciu E). Aby dodac muszli troche ''autentycznosci'' to w miejscach laczenia masy nakladamy odrobine brazowego barwnika. Nalezy pamietac by pedzelek nie byl zbyt mokry - najlepiej jak zamoczymy jedynie czubek pedzelka w rozpuszczonym barwniku. Efekt przybrudzenia uzyskamy jak na wpol suchym pedzelkiem bedziemy szybko malowali po powierzchni. Gdy brazowy barwnik juz wyschnie to mozna nalozyc proszkowy barwnik perlowy.

tutmuszle1.jpg


tutmuszle2.jpg


tutmuszle3.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
I po co ja tu wchodziłam
baa.gif
Ale jak już Ci posłodziłam, to podpowiedz bardzo, bardzo proszę:
- masa kruszy się, bo za krótko mąka prażona czy cukru za mało?
-jest sens dawać masło, czy margaryna da inny efekt smakowy, czy to bez znaczenia?
- czy ozdoby wycięte z tej masy nie rozpuszczą kremu lub bitej śmietany?
Zwróć uwagę o której miłość dozgonną wyznawałam, a która jest teraz. Ćwiczę ( psiakrew).
Rączki Dobrodziejkom całuję
kuchnia_008.jpg

Widać, że wycięte pierniczkowymi foremkami, co do różyczek, to może w drugim semestrze
icon_smile.gif
choć mi się widzi, że zostanę na 2gi rok w tej samej klasie...
 

Załączniki

  • kuchnia_008.jpg
    kuchnia_008.jpg
    79.9 KB · Wyświetleń: 0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
A czy to masa z przepisu Cinki?
Powodow kruszenia moga byc dwa: krotko prazona maka lub za duzo cukru pudru. Ja robie te mase na margarynie do pieczenia - w smaku dobra i niestety nie mam porownania do tej z maslem bo nie robilam
icon_redface.gif
Kwiatki pikne - probuj smialo roze!!
Wedlug opinii Cinki masa nie powinna rozpuscic bitej smietany ..a raczej smietana nie powinna rozpuscic masy
icon_biggrin.gif
jednak jestem zdania, ze masa cukrowa - z jakiegokolwiek przepisu, do smietany mi nie pasi bo jest ciezka i powoduje, ze tort klapnie. Tyczy sie to przede wszystkim obkladania tortu masa. Jesli bedzie to jednak pare ozdob to nie powinno byc problemu
icon_biggrin.gif

Sprobuj te mase, ktora masz wyrobic jeszcze porzadnie w rekach i moze dodac odrobine tluszczu?
Sle rowniez wyrazy dozgonnej milosci!!
cvety.gif
 

kajal

Member
Sie 15, 2011
36
0
0
Jej super tutotriale zwłaszcza te z różami aż się napatrzec nie mogę to wygląda tak prosto muszę sporobowac
Jeśli masz jeszcze jakies tutki to byłoby bardzo fajnie jakbys się z nami podzieliła
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Podłączę się pod wątek z moim eksperymentem
icon_mrgreen.gif

Sprawdziłam jak zrobić koronkę. Czasami oglądam na zagranicznych stronkach torty przyozdobione koronką. Wiem że jest to inna technika i do tego potrzebne są dość drogie maty i specjalna masa. Na swój uzytek zrobiłam inną koronkę.
Zakupiłam w pasmanterii kawałek koronki (lub gipiury) o wyraźnej fakturze. Rozwałkowałam masę dość cienko , położyłam koronkę, "przewałkowałam" ale tylko raz żeby nie rozmazać wzoru. Żeby zapobiec przyklejeniu masy można koronkę delikatnie opruszyć mąką ziemniaczaną. Można dodatkowo wyciąć jakimiś malutkimi wykrojnikami niektóre części i gotowe. Można położyć gładko na torcie, można zrobić z tego falbankę, można pomalować całość lub poszczególne elementy tutaj już kwestia wyobraźni.
Teraz muszę tylko zakupić większy kawałek koronki bo ten eksperymentalny jest zbyt mały.
IMG_0867.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0867.JPG
    IMG_0867.JPG
    205.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Super wygląda
daumen.gif

Kiedyś były takie obrusy, bieżniki czy serwetki z jakby gumowej koronki - tez miały fajną fakturę, może bardziej delikatną - no i po każdym użyciu można by taką umyć normalnie w płynie do naczyń.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
Jo_anno dzięki wielkie za tego linka! właśnie spędziłam 3 godziny na przeglądaniu tutoriali... wow! a i tak jeszcze nie obejrzałam nawet połowy ;) cudowne!!! jesteś kochana - jeszcze raz: Dziękuję!!!
 

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
mówisz - masz...
bussi.gif
icon_smile.gif


a tak a propos koronek (co było wyżej) - ja choruję na taką matę do koronek z sugarveil, ale ceny jakoś cały czas nie mogę przetrawić! masakra! 50 funtów za jedną matę!
baa.gif
 

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
a może by tak list do św. Mikołaja wystosować???
icon_smile.gif


w między czasie czekam na kolejne "olśnienia" w sprawie zamienników... :D