Pasta z suszonych pomidorów

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis zaczerpnęłam z miesięcznika Kuchnia, wyd. Agora.

Składniki
pół szklanki suszonych pomidorów z zalewy ( po odsączeniu)
4 łyżki posiekanej świeżej bazylii (same listki)
4 łyżki startego świeżego parmezanu
2 łyżki prażonych orzeszków pinii (ja brałam pestki słonecznika, bo nie miałam pinii)
2 łyżki soku z cytryny
200 ml oliwy

Orzeszki pinii, w moim przypadku słonecznika, prażymy na suchej patelni, uważając żeby się nie przypaliły. Mają być tylko lekko rumiane, bo inaczej robią się gorzkie. Wszystkie składniki, oprócz oliwy, mielemy w blenderze. Następnie, wciąż mieszając, dolewamy po trochu oliwę, aż do uzyskania gładkiej masy. Zalecane jest podawanie z chrupkim pieczywem, ale mnie bardziej smakuje z tostami lub po prostu ze świeżą bagietką. Podobno, bo nie sprawdzałam, ta pasta jest też idealnym sosem do makaronu.
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
żeby nie dublować, pozwolę sobie wrzucić tutaj przepis na swoje dzisiejsze kuchenne poczynania ;) bo bardzo podobny.
5g suszonych pomidorów
3 łyżki majonezu (do uzyskania pożądanej konsystencji)
2-3 łyżeczki bazylii
2 plastry żółtego sera (ja dodałam dość łagodną goudę)
no i sypnęłam pieprzu, ale ja go dodaję dosłownie wszędzie ;)

wszystkie składniki potraktowałam blenderem i zostawiłam w lodówce na jakąś godzinę do przegryzienia. Moim zdaniem bardzo udana podróbka lisnerowskiej pastelli. Rozważam tylko ewentualne dodanie pół łyżeczki łagodnego keczupu, bo mi mało pomidorowo a koncentrat jakoś mi nie pasuje...

dodam zdjęcia, może komuś narobią smaka... mimo, że pasta zbyt fotogeniczna nie jest ( a przynajmniej ja nie umiem jej zrobić ładnego zdjęcia ;) )
 

Załączniki

  • DSC00231.JPG
    DSC00231.JPG
    142.1 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC00232.JPG
    DSC00232.JPG
    121.9 KB · Wyświetleń: 0