Pierogi z farszem soczewicowo - pieczarkowym

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
a ja obiecałam zdjecia ,ale nie jest łatwo je zrobić bo ,pierogi robię po pracy i jest już ciemno jak je jemy ,a jak zostawiam na drugi dzień kilka żeby zrobic im zdjęcia to znikaja ....
icon_mrgreen.gif
Czyli bedą zdjęcia ale jak dni będa takie dłuższe
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Lud_ bardzo się cieszę, że Ci smakowały, a na przyklejające pierogi to Ci polecam ściereczkę taką do wycierania naczyń, możesz ją delikatnie oprószyć mąką i układać pierożki jeden za drugim, na talerzu zawsze się będą przyklejać, bo farsz jest wilgotny, paruje, od niego ciasto robi się wilgotniejsze, a talerz nadmiaru wilgoci nie przepuszcza w przeciwieństwie do ściereczki, na ściereczce pierogi "oddychają". Nie sądzę, żebyś zrobiła za luźne ciasto, następne już na pewno będą idealne
daumen.gif

Margot w takim razie modlę się o dłuższe dni, bo bardzo bym chciała zobaczyć te Twoje pierożki
icon_mrgreen.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Izolda @ 25 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=827587Lud_ bardzo się cieszę, że Ci smakowały, a na przyklejające pierogi to Ci polecam ściereczkę taką do wycierania naczyń, możesz ją delikatnie oprószyć mąką i układać pierożki jeden za drugim, na talerzu zawsze się będą przyklejać, bo farsz jest wilgotny, paruje, od niego ciasto robi się wilgotniejsze, a talerz nadmiaru wilgoci nie przepuszcza w przeciwieństwie do ściereczki, na ściereczce pierogi "oddychają". Nie sądzę, żebyś zrobiła za luźne ciasto, następne już na pewno będą idealne
daumen.gif
Dziękuję.
icon_smile.gif


PS Ależ ten farsz jest pyyyszny!
icon_mrgreen.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Hmmm, szczerze mówiąc nie wiem, nigdy nie robiłam nic z mąki orkiszowej, jeśli zawiera gluten to myślę, że tak, w przeciwnym razie ciasto może być mało elastyczne i kruszyć się.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Margot @ 25 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=827733można bedzie jeszcze lepsza do pierogów
Orkisz swietnie nadaje się na zamiane tam gdzie jest pszenica
O tak, ja osobiście uwielbiam tę mąkę, pyszna, zdrowa, a wcale nie kapryśna jak to bywa z razowymi
icon_mrgreen.gif


--

Dobra, nie mam niestety fotek pierogów, ale mam parę zdjęć naleśników z tym - powtórzę po raz setny
icon_mrgreen.gif
- przepysznym farszem.
Naleśniki, nadzienie jak do pierogów, tarty żółty ser, sos (zrobiony z pomidorów z puszki).

To był bardzo dobry obiad
mniam.gif
 

Załączniki

  • nal.zsocz..JPG
    nal.zsocz..JPG
    21.5 KB · Wyświetleń: 0
  • nal.zocz3.JPG
    nal.zocz3.JPG
    21.9 KB · Wyświetleń: 0
  • nal.zszcz.2.JPG
    nal.zszcz.2.JPG
    19.3 KB · Wyświetleń: 0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Z podobnego farszu (bez selera i pora
icon_wink.gif
) z dodatkiem koncentratu robie sos do kaszy
icon_mrgreen.gif

A soczewica moze być też czerwona
mniam.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ilonko muszę powiedzieć, że seler i por są bardzo ważne w tym daniu, nadają aromatu, a osobiście wolę zieloną soczewicę niż czerwoną
icon_mrgreen.gif
 

MMae

Member
Sty 10, 2009
181
0
0
Kurczę, tyle dobrego tu o tym farszu, że muszę koniecznie wypróbować w przyszłym tygodniu
icon_mrgreen.gif


Ja czerwoną soczewicę jem tylko w zupie. Nie wiem czemu, ale czerwona zawsze gotuje mi się na taką paciaję. Smaczną, ale paciaję. Zielona za to pasuje mi do sałatek czy tak po prostu jako dodatek do obiadu. Farszu z soczewicy jeszcze nigdy nie robiłam, ale jakoś bardziej zielona mi do tego pasuje
gruebel_2.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Izolda @ 26 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=828034Ilonko muszę powiedzieć, że seler i por są bardzo ważne w tym daniu, nadają aromatu, a osobiście wolę zieloną soczewicę niż czerwoną
icon_mrgreen.gif
Tylko,ze dla mnie to za "ostre" smaki. Nie lubie z tego pomijam
icon_wink.gif



MMae @ 26 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=828104Ja czerwoną soczewicę jem tylko w zupie. Nie wiem czemu, ale czerwona zawsze gotuje mi się na taką paciaję. Smaczną, ale paciaję.
Ja tam lubie paciaje. Z marchewka jest baaardzo smaczna
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Przyprawy też uwielbiam, połówek się śmieje, że mam lepsze zaopatrzenie niż niejeden spożywczy
icon_mrgreen.gif

Generalnie moja kuchnia jest bardzo aromatyczna i dobrze przyprawiona, co nie znaczy, że pikantna.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Green @ 25 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=827948Piękne zdjęcia, Lud_!
Czy piękne to bym polemizowała, ale może kogoś zachęcą. Robić!
mniam.gif



MMae @ 26 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=828104Ja czerwoną soczewicę jem tylko w zupie. Nie wiem czemu, ale czerwona zawsze gotuje mi się na taką paciaję. Smaczną, ale paciaję. Zielona za to pasuje mi do sałatek czy tak po prostu jako dodatek do obiadu. Farszu z soczewicy jeszcze nigdy nie robiłam, ale jakoś bardziej zielona mi do tego pasuje
gruebel_2.gif
Czerwona po prostu tak ma - znacznie szybciej się rozgotowuje. Wystarczy 15 minut i jest naprawdę mięciutka. Też ją bardzo lubię.


Izolda @ 26 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=828113Ja uwielbiam wszelkie zdecydowane smaki, por, seler, cebulę, czosnek, mniam, surówka z selera to jedna z moich ulubionych
lecker.gif
handclasp.gif



Ilona @ 26 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=828115P.S> zawsze podziwiam ludzi jedzących surówke z selera
icon_mrgreen.gif
Ktoś mnie podziwia!
banana.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ale ze mnie wiśnia, zapomniałam zdjęcie pochwalić
icon_redface.gif

Lud_ ja je zauważyłam, tylko zapomniałam napisać, że bardzo ładne i apetyczne, serio, serio
daumen.gif