Pilaw z bobu i koperku

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Przepis z ostatniego numeru Good Food.

300 g ryżu basmati
50 g masła
drobno posiekana cebula
zmiażdżony ząbek czosnku
500 ml bulionu warzywnego
400 g młodego bobu
pęczek koperku

- trzy razy wypłucz ryż, potem namocz go na 5 minut,
- rozpuść masło w garnku (ja dodałam chlust oliwy, żeby masło się nie przypaliło), dodaj cebulę z czosnkiem, kilka minut podsmaż, ale tak, żeby nie zmieniły koloru,
- wrzuć ryż, wymieszaj, dodaj bulion, doprowadź do wrzenia, zmniejsz ogień do minimum i zostaw przykryte na wolnym ogniu przez 10 minut (u mnie to było troszkę dłużej),
- wrzuć bób, nieco podkręć ogień, przykryj i gotuj przez 5 minut (do czasu, aż płyn się wchłonie),
- dodaj posiekany koperek, wymieszaj i podawaj (w przepisie każą z dodatkową porcją masła, ale już to pominęłam).

Bób najpierw wrzuciłam na dwie minuty do wrzątku, żeby się potem łatwo obierało. A na koniec całość potraktowałam sokiem z cytryny, bo było to nieco mdłe. Aha, bulion z kostki, więc było to nieco słone, ale dodałam jeszcze szczyptę soli.

Bardzo dobre, naprawdę pycha. Następnym razem spróbuję z miętą oprócz koperku.
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,100
1,538
113
Brzmi super! Szkoda tylko,ze u mnie bobu nie ma
icon_sad.gif
Tylko w puszce. Myslicie, ze by sie nadal?
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Oooo, muszę dopaść bob. Chodzi za mną ostatnio.
 

Hanka145

Well-known member
Kwi 15, 2005
1,481
69
48
Naturalnie ze bob z puszki sie nada. On juz jest gotowy do jedzenia, wystarczy polaczyc z potrawa, ewentualnie doprawic do smaku, jesli sie go je osobno, np. jako rodzaj salatki. Wyprobowalam i polecam, nawet podalam przepis tu na forum.