Placki z kurczakiem i cukinią*

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
A więc witam bukietem jesiennych kwiatków
cvety.gif
i podaję przepis, który dzisiaj sama wymyśliłam. Lubię eksperymenty i często coś wymyślam, a przynajmniej modyfikuję. Nie potrafię ugotować zawsze tak samo danej potrawy, bo w każdym dniu mam ochotę na inne przyprawy czy składniki, więc często moje potrawy pozostają tylko w pamięci moich królików doświadczalnych. Ale placki, które dzisiaj wymyśliłam tak nam smakowały, że natychmiast zapisałam wszystko, żeby znów nie podzieliły losu innych zapomnianych potraw.
A więc:

Placki z kurczakiem i cukinią (dzisiaj wymyślone)
Autor : Wg własnego pomysłu
Data: 29-10-2006
Czas przyrządzania : ok 01 godziny
Potrawy z drobiu, Mięsno-jarzynowe.
Ilość porcji: 3 - 4 (ok. 16 placuszków)

Składniki:

20 dag mąki
20 dag piersi z kurczaka (jedna pojedyncza)
30 dag cukinii -- kawałek już po wycięciu środka
1 cebula
1 łyżeczka masła -- do usmażenia cebuli
1 szklanka maślanki, kwaśnego mleka lub kefiru
1 łyżeczka proszku do pieczenia -- płaska
1 łyżka przypraw -- "Kebab gyros" z "Prymata" daje akurat TEN smak
1 duże jajo lub 2 małe
sól -- do smaku
olej -- do smażenia

Dzień lub przynajmniej 2 godziny wcześniej zemleć pierś kurczaka przez sitko do kiełbas lub drobno posiekać. Wymieszać z przyprawą, dodać drobniuto pokrojoną i leciutko przyrumienioną na maśle cebulkę, wymieszać, szczelnie przykryć i schować do lodówki.
Cukinię obrać, wyciąć środek, zetrzeć na średnich oczkach, odstawić. Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia do miski, wbić jajo, wlać maślankę i miksować do uzyskania gęstej masy. Ciasto musi być gęściejsze niż kwaśna śmietana. Raczej jak na kluski kładzione. Jeśli za rzadkie, wmiksować jeszcze troszkę mąki.
Dodać odciśniętą z soku cukinię i mięso z kurczaka. Wymieszać na jednolitą masę. Jeśli trzeba, to trochę dosolić. Odstawić na chwilę.
Rozgrzać olej, kłaść łyżką placki (mniej więcej takie jak ziemniaczane lub wg uznania), smażyć na rumiano z jednej strony, obrócić i przykręcając trochę dopływ ciepła smażyć po drugiej stronie. Razem ok. 7-8 minut (sprawdzić jeden, czy w środku nie surowy). Usmażoną porcję przechowywać w nagrzanym piekarniku.
Podawać z surówkami (np. 3 marchewki i 2 jabłka utrzeć na średnich oczkach, skroić drobno kawałek pora, dodać sok z 1/2 cytryny, szczyptę soli i łyżkę oleju, wymieszać) lub sosami, np. śmietanowo - czosnkowym lub wg uznania.
Smacznego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Hm... w sumie ciekawe
gruebel_2.gif

Na pewno kiedyś wypróbuję
icon_wink.gif