Placuszki twarogowe mm

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Danie zgodne z metodą montignac :mrgreen:

25 dag chudego twarogu
1 białko
ok. 6 dag pełnoziarnistej mąki pszennej
szczypta soli
sok i skórka z cytryny
troszkę proszku do pieczenia
ok. 1/3 szklanki mleka

1. Białko ubijamy na sztywną pianę.
2. Twaróg ucieramy z solą, mlekiem, sokiem i skórką z cytryny. Dodajemy mąkę z proszkiem i pianę, mieszamy.
3. Łyżką nakładamy niewielkie porcje ciasta na rozgrzaną patelnię i smażymy na minimalnej ilości tłuszczu.
4. Placuszki podajemy z dżemem, duszonymi jabłkami, jogurtem owocowym lub posypane fruktozą.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Pozwolisz Anusiaczku, że odpowiem? Mąka pełnoziarnista jest dozwolona , jest jak najbardziej MM, to jest razowa albo grahamowa mąka.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
1/3 szklanki mleka ma być. Sorry, już poprawiam błąd :oops:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
To ja się przyczepię organizacyjnie - czy ten przepis nie powinien siedzieć w Dietach? :roll:
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Ale w jakich dietach? W lekko jak mgiełka? Bo szczerze mówiąc nie miałam pojęcia gdzie to wpisać i tak jakoś dałam tutaj :roll:
To może moderatorka przeniesie to gdzie należy?

Aha, jest przecież dział diety z przepisami :dump: Okulary muszę zmienić :dump: Paula proszę, wywal ten temat, bo już wpisałam przepis gdzie indziej. Aby Ci się nie nudziło, bo coś mało masz do roboty :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Pozwolisz Anusiaczku, że odpowiem? Mąka pełnoziarnista jest dozwolona , jest jak najbardziej MM, to jest razowa albo grahamowa mąka.
o Beato, to ja wiem, bo sie montigniacuje od jakiegoś czasu, ale przeciez nie o to pytałam :mrgreen:
Sorry, ja nie zauważyłam, że tam wcześniej było zamiast mleka mąka pszenna, nie powinnam się wtrącać
icon_sad.gif
 

aniado

Member
Paź 31, 2009
28
0
0
Witam,
Placuszki robiłam już kilka razy. Są absolutnie genialne! Lekkie, pyszne i "dbające o linię":)
Dzięki za wspaniały przypis!