Przepyszny tort miętowy

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Biszkopt :
- 8 jajek
- 1 szkl. cukru
- 1 szkl. mąki pszennej
- 3 łyżki dobrego ciemnego kakao
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Krem:
- 800 g śmietany 30%
- 2 duże paczki After Eight - czekoladek z miętowym nadzieniem ( w komantach piszą, że mogą być inne, np. z Wawla, Goplany czy Rittet Sport)
- 3 paczki Śmietan-fixu
- 2 paczki cukru waniliowego

Dekoracja:
- 200 g śmietany 30%
- 9 pastylek ( odłożonych)

Poncz :
- 1 szkl. zaparzonej i ostygniętej mięty


1. Przygotować biszkopt :
- ubić całe jaja na parze, dodawać stopniowo cukier
- zdjąć z ognia, miksować cały czas aż masa ostygnie i zgęstnieje
- wymieszać mąkę, proszek i kakao ( przesiać przez sito)
- dodawać do masy jajecznej po troszku mąkę, mieszać cały czas drewnianą łyżką
- dużą tortownicę ( 28) wysmarować tłuszczem i posypać grysikiem, wylać ciasto i piec przez 30-40 minut w 175 stopniach z termoobiegiem

2. Rozpuścić After Eihgt ( bez 8 sztuk) w podgrzanej kremówce. Pozostawić na noc w lodówce. Na następny dzień ubić z śmietan-fixem i cukrem waniliowym.

3. Biszkopt przekroić na 3 części, każdy placem nasączyć ponczem i posmarować kremem, układać na sobie. Wysmarować brzegi i wierzch.

4. Ubić kremówkę do dekoracji. Każdą pastylkę przekroić wzdłuż przekątnej. Na torcie zrobić 16 rozetek z śmietany, w każdą włożyć połówkę pastylki.

Smacznego
icon_smile.gif
Tort jest bardzo, bardzo pyszny. Trochę drogi i pracowity, ale za to jaki efektowny... Polecam na szczególne okazje.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Potwierdzam ten torcik jest przepyszny to znaczy masa dla wszelkich smakoszy MIęTY jak zjedzą będą W MIęTOWYM NIEBIE ;)
Zrobiłam go jednak w trochę innej wersji jako placek na kakaowym biszkopcie warstwa mięty a na niej ubita śmietana PYSZNEEEEE!!!!!
 

Załączniki

  • Torcik_MI_TOWY___02.JPG
    Torcik_MI_TOWY___02.JPG
    814.2 KB · Wyświetleń: 0

diegosia

Member
Kwi 23, 2007
3
0
0
Na polaczenie czekolady i miety nie trzeba mnie dlugo namawiac
icon_biggrin.gif

Ale czy moze mi ktos wyjasnic jak duza jest "duza" paczka? 150 g / 200g?
Za odpowiedz bylabym Wam bardzo wdzieczna.
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Dziękuję za miłe komentarze, zdjęcie śliczne
icon_smile.gif


A te duże paczki mają chyba 200 g. Są tylko małe i duże, więc się nie pomylisz. Podobno wychodzi też z tańszym zamiennikiem np. czekoladą z nadzieniem miętowym ( Ritter Sport albo Terravita).
 

diegosia

Member
Kwi 23, 2007
3
0
0
Dziekuje za odpowiedz
icon_biggrin.gif
Czyli chodzi o moja "normalna" paczke, znam tylko jeszcze malutkie i ogromne i obawialam sie, ze potrzebne beda 2 z tych monstrualnych.
Postaram sie w niedalekiej przyszlosci zrealizowac plan i wstawic fotke rezultatu
lecker.gif
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Ja wykorzystałam promocyjne opakowanie nescaffe + aftereight 200g. Czekolady terravity nie polecam bo nie jest zbyt miętowa pyszne bardzo miętowe są czekoladki z Odry albo czekolada bąbelkowa aero w wersji miętowej którą posypałam moje ciacho.
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
.
 

Załączniki

  • czekoladki_mi_towe.jpg
    czekoladki_mi_towe.jpg
    28.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Tort jest super w smaku, taki delikatnie miętowy, orzeźwiający. napewno będzie powtórka. Jeżeli będziecie go obkładać masą cukrową "samoróbką" bardzo dobrze do masy dodać kilka kropel aromatu cytrynowego. Bardzo dobrze komponuje się z miętowym smakiem tortu.
Wystarczyło mi na przełożenie takiego tortu, tylko na zewnętrzne wykończnie zabrakło.
Nie zrobiłam w przekroju
dump.gif
tylko takie zdjęcie:
IMG_0178.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0178.JPG
    IMG_0178.JPG
    130.4 KB · Wyświetleń: 0

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Przepiękny tort Joanno, masz talent
icon_smile.gif
.
 

bystrawoda

Member
Kwi 28, 2011
5
0
0
Witajcie,
czytam Wasze rady i porady na forum od dłuższego czasu, aż w końcu postanowiłam oficjalnie się zalogować, no a dzisiaj odważyłam się na pierwszy post, ponieważ jest pod ogromnym wrażeniem tego co tu pokazujecie / w tym i nie tylko w tym wątku /.

Od niedawna, bo od początku tego roku moją nową pasją stało się pieczenie ciast i tortów. Zważywszy na to, iż nigdy przedtem nie piekłam, a jeśli już to tylko niejadalne zakalce, to moje obecne wypieki stały się domowymi rarytasami :D
Mam za sobą kilka domowych tortów, z których jestem dumna, a podpatrując Was i czytając Wasze rady i przepisy jestem niemal pewna, ze z czasem moje wypieki zrobią wśród grona rodzinnego jeszcze większą furorę
icon_smile.gif


Spodobał mi się sposób ozdabiania za pomocą masy cukrowej. Niedługo będę miała okazję wypróbować ten sposób, ponieważ zbliżają się urodziny mojego młodszego Synka
icon_smile.gif


Pozdrawiam Was i mam nadzieję , ze przyjmiecie mnie do swojego grona.
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
bystrawoda @ 5 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1125872Witajcie,
czytam Wasze rady i porady na forum od dłuższego czasu, aż w końcu postanowiłam oficjalnie się zalogować, no a dzisiaj odważyłam się na pierwszy post, ponieważ jest pod ogromnym wrażeniem tego co tu pokazujecie / w tym i nie tylko w tym wątku /.

Od niedawna, bo od początku tego roku moją nową pasją stało się pieczenie ciast i tortów. Zważywszy na to, iż nigdy przedtem nie piekłam, a jeśli już to tylko niejadalne zakalce, to moje obecne wypieki stały się domowymi rarytasami :D
Mam za sobą kilka domowych tortów, z których jestem dumna, a podpatrując Was i czytając Wasze rady i przepisy jestem niemal pewna, ze z czasem moje wypieki zrobią wśród grona rodzinnego jeszcze większą furorę
icon_smile.gif


Spodobał mi się sposób ozdabiania za pomocą masy cukrowej. Niedługo będę miała okazję wypróbować ten sposób, ponieważ zbliżają się urodziny mojego młodszego Synka
icon_smile.gif


Pozdrawiam Was i mam nadzieję , ze przyjmiecie mnie do swojego grona.
Witaj i zapraszamy Cię do wątku z masami cukrowymi
icon_smile.gif