"Ceviche" z trzech cebul

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Wow , jak to pięknie się prezentuje(burgery z czerwonej fasoli?), a ja dziś zaliczyłam chyba z 10 sklepów , prawie wszystkie markety i kilka takich bardziej lokalnych i nie ma takiej cebulki
icon_frown.gif
i , czyżby w Polsce jeszcze za szybko na takie rarytasy i bliżej wiosny może się pojawią ?
denknach.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
Tatter, kupiłam dziś coś takiego:

zielona_cebulka.jpg

Czy to jest podobne do Twojej wiosennej cebulki?
 

Załączniki

  • zielona_cebulka.jpg
    zielona_cebulka.jpg
    36.4 KB · Wyświetleń: 1

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Podobne jest. Nieco wiotko wyglada jednak, moze to mloda siedmiolatka, a moze tylko kwestia zdjecia. W kadzym razie wcale nie wahalabym sie ich uzyc w tej salatce.

A wlasnie, zrobilam ja dzis na obiad bo bardzo mi pasuje do jagniecej watrobki alla stroganov. Tym razem zrobilam ja na soku z cytryny i z pietruszka zielona. Rowniez polecam
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Margot @ 29 Feb 2016, 16:26 ) index.php?act=findpost&pid=1605265Wow , jak to pięknie się prezentuje(burgery z czerwonej fasoli?), a ja dziś zaliczyłam chyba z 10 sklepów , prawie wszystkie markety i kilka takich bardziej lokalnych i nie ma takiej cebulki
icon_frown.gif
i , czyżby w Polsce jeszcze za szybko na takie rarytasy i bliżej wiosny może się pojawią ?
denknach.gif
a nie mowilam, ze wiosenna cebulka
icon_wink.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
Dopiero po odwinięciu z celofanu zobaczyłam, że jest chyba sprzed niedzieli. Jutro powinna być nowa, sztywna. 😉
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Jesli chcialabys przywrocic im jedrnosc a moze nawet wyhodowac nowe zielone listki i uzyc je w jajecznicy czy jako dodatek do serka wiejskiego lub zupy, to polecam zalanie bialej czesci cebulki woda, pare centymetrow doslownie, ustawienie pojemnika w jakims jasnym miejscu - parapet jest swietny. Regularne uzupelnianie wody da ci zbior przynajmniej 2 razy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
Dziś kupiłam nową zieloną cebulę i zrobiłam ceviche.
Ta cebula, którą mogę kupić, przypomina siedmiolatkę z opisu Tatter, bo jest pusta w środku, ale smaczna.
Zrobiłam głupstwo, bo bojąc się jedzenia surowej cebuli wrzuciłam ją to marynaty trochę za wcześnie. Pocięta na półmilimetrowe plasterki czerwona cebula zrobiła się za miękka. Następnym razem zastosuję się do opisu autorki.

befsztyk_z_ceviche.jpg
 

Załączniki

  • befsztyk_z_ceviche.jpg
    befsztyk_z_ceviche.jpg
    71.4 KB · Wyświetleń: 1