repeta*

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Hanka145 @ 25 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=904163No wlasnie, ze tak napisala, cytat: "Pycha... dlaczego repeta? Ponieważ biegasz co chwilę po dokładkę".
Nie pisala, ze do kuchni, fakt, ale to jakos jednoznaczne, bo gdyby danie bylo na stole, to by nie bylo biegania. Nie wiem co chcesz powiedziec Cinko i w jakim celu.
Ja nie wiem jak sie robi te okienka z cytatami, przepraszam, ale cytuje doslownie, co jest jednoznaczne, przynajmniej dla mnie.
Jednoznaczne......
gruebel_2.gif
To tak jak ja chciałabym napisać, że masz faktycznie problem.
icon_mrgreen.gif
Jak widać co dla Ciebie jednoznaczne, dla innych takie być nie musi.
icon_mrgreen.gif
 

valvula

Member
Sie 14, 2008
30
0
0
A ja spodziewałam się chyba czegoś innego. Jak dla mnie za kwaśne, ale na pewno spóbuję z większą ilością ziemniaków i z płukaniem kapusty. I może skwarki jeszcze dodam
dontknow.gif
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A czy zamiast wrzucać do gara itd, można to zapiec w piekarniku?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Można ale po co? Składniki są gotowe, trzeba je tylko połączyć. Zapieczone dodatkowo będzie napewno pyszne ale to już coś trochę innego
icon_smile.gif
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Co ślepemu po oczach, tytuł wątku przeczytałam: recepta....Siedzę i szukam na co ona ma być
dump.gif
roflmao_2.gif
Chyba muszę już sobie patrzałki zafundować.
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
U mnie Repeta to Repeta.
icon_mrgreen.gif

Tak na poważnie, to w moim rodzinnym domu, tak się mówiło na zupę jarzynową. Och wielki musiał to być gar. Wywar najlepiej ze skrzydełek i dalej wszystkie warzywa. Ziemniaki, kalafior, fasolka szparagowa, kapusta włoska na końcu wrzuca się włoszczyznę dla wzmocnienia smaku i aromatu. Pachnie niebiańsko. Lubię dodać w sezonie świeży lubczyk.
Repetę robi się z sezonowych warzyw.
Jo_anno1 nie znajdziesz, bo to gwara poznańska.
http://regionwielkopolska.pl/kultura-ludow...oznanskiej.html

Zapomniałabym napisać, że jak już ją robię to w 15 ltr garnku, bo tylu chętnych się zjeżdża.
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Zrobiłam tę ciapkapustę (repetę) - bardzo smaczny posiłek!
daumen.gif

jedno z moich niejadków zjadło tak kopiastą porcję (oraz kotleta), że
anbetung.gif

zdecydowanie do niejednej powtórki!

wprowadziłam malutkie zmiany: na 1 kg ziemniaków dałam 75 dkg kiszonej kapusty (podduszonej do miękkości) i patelnię usmażonego 25 dkg boczku z 2 cebulami (następnym razem dam ze 3-4 cebule, trochę mi smakowo zginęła, a uwielbiam jej smak); ugotowane ziemniaki ugniotłam z kopiastą łyżką masła.
Zeżarliśmy pół gara!
icon_mrgreen.gif


icon_question.gif
mam teraz takie pytanko: jak najsmaczniej odgrzać to danie następnego dnia?... odsmażyć?...
gruebel_2.gif





 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
taka jednodniowa, odsmażona musi być niezła, co?
a może można by było z tej ciapkapusty farsz zrobić do pierogów?
mniam.gif
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Piadina @ 29 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=938181Zrobiłam tę ciapkapustę (repetę) - bardzo smaczny posiłek!
daumen.gif

jedno z moich niejadków zjadło tak kopiastą porcję (oraz kotleta), że
anbetung.gif

zdecydowanie do niejednej powtórki!

wprowadziłam malutkie zmiany: na 1 kg ziemniaków dałam 75 dkg kiszonej kapusty (podduszonej do miękkości) i patelnię usmażonego 25 dkg boczku z 2 cebulami (następnym razem dam ze 3-4 cebule, trochę mi smakowo zginęła, a uwielbiam jej smak); ugotowane ziemniaki ugniotłam z kopiastą łyżką masła.
Zeżarliśmy pół gara!
icon_mrgreen.gif


icon_question.gif
mam teraz takie pytanko: jak najsmaczniej odgrzać to danie następnego dnia?... odsmażyć?...
gruebel_2.gif
Piadina fajne danko zrobiłaś, tylko kurcze jak to chcesz odsmażyć przecież to zupa?
dontknow.gif

Mi to wygląda na super kapuśniaczek z duszonymi ziemniaczkami. Och ....mniam
Te ziemniaczki masz osobno czy w zupie?
lecker.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Alll,
robiłam zasadniczo wg tytułowego przepisu - gwarantuję, że nie wyjdzie ci zupa
icon_smile.gif


To, co wczoraj zostało, zostawiłam na noc w garnku na balkonie (zmroziło się przez noc) - a dziś odgrzałam na patelni - jest jeszcze lepsze, takie "przegryzione"
PYCHA!

polecam, bo nie tylko smaczne i sycące, ale też tanie
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Chciałam zrobić to danie, kupiłam 3 kg kapusty, część podsmażyłam z grzybami i zamrożę,
a część ugotowałam na repetę ale nie mam mięsnych dodatków i zanim je zakupię nie chciałam by się zepsuła
czy kapustę gotowaną się mrozi?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Można. Ale jak ją wystygniętą wstawisz do lodówki to spokojnie ze dwa trzy dni może poczekac na te mięsne dodatki.
Możesz też spokojnie zrobić danie bez mięsnych dodatków - jest równie smaczne
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cinka @ 16 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=945732Można. Ale jak ją wystygniętą wstawisz do lodówki to spokojnie ze dwa trzy dni może poczekac na te mięsne dodatki.
Możesz też spokojnie zrobić danie bez mięsnych dodatków - jest równie smaczne
icon_smile.gif
Dziękuję Cinko, a zamrozić się nie da jednak?
Tak dużej ilości kapuchy jeszcze nie miałam i codziennie nie chcemy jej jeść dlatego część bym chciałam zamrozić by się nie zmarnowała
gruebel_2.gif