Rolada truskawkowa

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Odświeżam, bo może ktoś będzie miał ochotę na tydzień truskawkowy
icon_wink.gif
 

kasiulek91

Member
Cze 21, 2008
4
0
0
na początek chciałabym się przywitać, bo to mój pierwszy post tutaj ;) mam nadzieję, że strona ta będzie mi służyć wieloma wspaniałymi przepisami ;D

a teraz do rzeczy
icon_smile.gif
mam pytanie odnośnie tej masy: czy po stężeniu przypomina masy, które są w tortach z cukierni (taką fajną konsystencje mają) czy jest raczej sztywna, jak to bywa po dodaniu żelatyny? po zdjęciach trudno mi to stwierdzić, a chciałabym zrobić torcik z tą właśnie masą
icon_smile.gif


czekam na odpowiedź, Kasia
 

kasiulek91

Member
Cze 21, 2008
4
0
0
kurcze... bo ja szukam takiej masy, która będzie kremowa, a nie sztywna... a już myślałam, że znalazłam coś w sam raz ;)

a co jeśliby dać mniej galaretki? chyba nie powinno się rozlecieć
denknach.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ta masa absolutnie nie jest sztywna, jest lekko stężała, na pewno nie tak sztywna jak galaretka. No i właśnie dlatego, że nie jest sztywna ja biszkoptu niczym nie nasączam, wystarczająco wilgotnieje od tej masy.
 

kasiulek91

Member
Cze 21, 2008
4
0
0
fakt masa nawet dzisiaj nie przypomina galaretki, ale miałam problem, bo nie chciała się zsiąść, a ja robiłam praktycznie na ostatnią chwilę i trochę mi wyciekała... :/ ale wszyscy zjedli ze smakiem i zachwalali
icon_smile.gif
a oto zdjęcia
icon_smile.gif


Tylko mistrzynią dekoracji to ja nie jestem
icon_razz.gif
Dopiero się uczę
icon_smile.gif



A tutaj jak to wyglądało z boku i widok na przepyszną truskawkową masę
icon_smile.gif



p.s. wszystkie biszkopty nasączyłam wodą wymieszaną z cukrem, cytryną i odrobiną wódki
icon_smile.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,629
1,167
113
kasiulku91, dopiero się uczysz a torcik jak malowany. Na pewno jubilat był uradowany. Gratuluję, naprawdę ładny.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Przymierzałam się i przymierzałam, bo wymyśliłam sobie, że zrobię torcik urodzinowy dla Mateusza z ta masą i truskawkami. Jak się popatrzy klika stron wyżej na to cudo Caritki, to się i samemu zachciewa. Ale do rzeczy, w ramach treningu postanowiłam zrobić pierwszą w życiu roladę. Wszystko pięknie, do momentu zwijania razem z masą. Niby była już taka właśnie ścinająca się...Wypłynęła oczywiście po bokach, a ja ani pod ręka spinacza, ani wykalaczki. W końcu jakąś klamerke dorwałam i z jednej strony zatamowałam sczepiając papier. Z drugiej strony ratowałam sie jakims plastrem, ale oczywiscie cały papier był wypackany masa i za nic sie nie chciało przykleic. Reszte masy rozprowadzilam po wierzchu.I hyc do lodowki, zastanawiajac sie, czy jakos to sie lepiej zetnie zanim wyplynie z brzegow polmiska. Teraz mysle ,jak to się będzie kroic...Niewazne, dzieciaki beda i tak wniebowziete. Wreszcie matka sie sprezyla kulinarnie. ;) .
W smaku krem jest bardzo dobry, wiec jak troche go wsiaknie w biszkopt to powinno byc cacy.

PS. I było..bardzo smakowalo wszystkim, brat zjadł jedna czwarta. Szczegolnie chwalil sam krem - powiedzial, ze do wyjadania solo lyzeczka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Robię tera torcik z tym kremem na jutro
napatrzeć się nie mogę na tort Maciusia
icon_eek.gif

cudownie przyozdobiony - to jakaś czarodziejska końcówka chyba do wykręcania tak cudnie pięknych kształtów
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif
 

Unitra

Member
Lis 26, 2011
1
0
0
Witajcie:) Nie wiem czy tu jeszcze ktoś zagląda ale mam bardzo ważne pytanie:) Czy na ten krem można kłaść masę zrobioną z pianek marshmallows? Taką w stylu angielskim? Bo chcę zrobić tort z tą masą a nie wiem jaki krem by się pod nią nadawał;) Pomóżcie;)