ROSYJSKIE KISZONE POMIDORY

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
ROSYJSKIE KISZONE POMIDORY
na 3 litrowy słoik:
2 łyzki stołowe soli
6 łyżek stołowych cukru
1 łyżeczka (od herbaty) octu
Słoik umyć, na dno położyć koper, czosnek, listek laurowy, czarny pieprz, liść czarnej porzeczki, korzeń chrzanu
Pomidory ułożyc w słoju. Zagotować wodę z cukrem i solą, zalać pomidory, dodać ocet. Zakrecić słoik, postawić do góry dnem, nakryć np. ręcznikiem. Natępnego dnia wynieść w chłodne miejsce (tak jest w przepisie, ale ja myslę, ze musi się dłużej kisić, jeden dzień to za mało)
Najlepsze są dość twarde pomidory, z grubą skórką.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Ło matko, jak to są te pomidory, jakie jadłam w Rosji daaawno temu, to musza byc pyyycha!
Te, które jadłam były w dwóch rodzajach: jedne kiszone same, a drugie z ogórcami. Hmmmm, niebo w gębie! Twardziutkie niebo :mrgreen:
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
ja myśle, ze chyba trza czekać do lata. Te "obecne" sa sztuczne i mają w sobie litry wody - jakieś niepomidorowe. Wsztrymaj sie kobieto, ja też już sie nie mogę doczekać. Z tych supermarketowych chyba moze papka prędzej wyjść.....


:mrgreen: albo spróbuj, dasz znac - jako królik doświadczalny :mrgreen: 8) 8) 8) 8) 8) hihihi
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
odkopałam ten przepis, bardzo mnie zaciekawił, bo pierwszy raz spotkałam się z pomidorami w całości.
I pojawiło mi się parę pytań - czy można do tego użyć pomidorków koktajlowych (liczę na urodzaj w tym roku) i czy one powinny wyjść jędrne i twarde?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Kiedyś dawno kisiłam ale o ile pamietam to tam nie było octu. Był natomiast w innym przepisie , jedne i drugie wg mnie były bardzo dobre ale ponieważ tylko ja się nimi zajadałam, reszta rodziny protestowała to i przestałam je robić.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
wczoraj zrobiłam kolejnych 10 słoików. Koktajlowe pomidorki świetnie się nadają do tego celu, idealnie układają się w słoikach, zbieram z krzaczków i czerwone i pomarańczowe, bardzo jędrne. Wyglądają bardzo dekoracyjnie.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
nieco mniej niż 3 litry, przecież w słoiku będziesz miała pomidory i dodatki
icon_smile.gif

Ja zrobiłam znacznie więcej słoiczków, trzymałam się podanych proporcji.