Ryba ze śmietaną, porami i marchewką*

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Przypomniałam sobie o tej rybce z okazji sprzątania zamrażalnika - muszę zrobić wolne miejsce więc wykorzystuję co się da na bieżąco. Dziś padło na rybę więc zrobiłam oczywiście tę.
Doszłam do wniosku że por jest tu niezbędny wręcz i już nigdy z niego nie zrezygnuję, cebula się nie umywa i w ogóle to nie to.
Potrawa jak zwykle pyszna, a nawet przepyszna, mąż (co się zdarza niezwykle rzadko, bo nie lubi się objadać) wziął dokładkę!
fiesgrins.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,419
4,666
113
Dziękuję za przypomnienie przepisu
anbetung.gif
Dawno już nie robiłam, bo kiedyś była tak często, że nam się przejadła, ale chętnie do niej wrócę, bo pyszna jest. U mnie z reguły z dorszem, bo tak mi najlepiej smakuje.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,918
1,498
113
Była dzisiaj na obiad z małą modyfikacją - dno rondla wyłożyłam ziemniakami w plastrach, użyłam 3 marchewki, wierzch posmarowałam jogurtem greckim wymieszanym ze smietaną, dalej jak w przepisie, nam
lecker.gif
.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,918
1,498
113
Kolejny raz robiłam, tym razem utarłam 2 marchewki i dołożyłam spory kawałek pietruszki + kilka pokrojonych ząbków czosnku, było
lecker.gif
.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Mario, widzę, że robiłaś z dorszem. Mam takiego świeżego ze skórą. Dać go skórą na dół? Nadaje się taki?
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,918
1,498
113
Monika, nie wiem jak powinno być, ja układałam skórą do dołu i tak jak poprzednio dno wyłożyłam plastrami surowych ziemniaków, ślubnemu ta "modernizacja" smakuje
wink.gif
.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mam nadzieję że Ewa tu czasami zagląda i czyta peany pochwalne na temat tego przepisu - rybka absolutnie genialna! palce lizać
mniam.gif
Ewa dzięki za wpisanie tego przepisu na CC
anbetung.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,419
4,666
113
Muszę któregoś dnia zrobić ponownie, dawno nie mieliśmy. Ale to głównie dlatego, że kiedyś robiłam tak często, że nam się przejadło, a nawet najlepsza potrawa kiedyś się znudzi. Pamiętam, że najbardziej w tej potrawie smakował mi dorsz.
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,419
4,666
113
AnkaP @ 17 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553831Dziękuję za przypomnienie przepisu
anbetung.gif
Dawno już nie robiłam, bo kiedyś była tak często, że nam się przejadła, ale chętnie do niej wrócę, bo pyszna jest. U mnie z reguły z dorszem, bo tak mi najlepiej smakuje.
AnkaP @ 6 Jan 2017 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1619730Muszę któregoś dnia zrobić ponownie, dawno nie mieliśmy. Ale to głównie dlatego, że kiedyś robiłam tak często, że nam się przejadło, a nawet najlepsza potrawa kiedyś się znudzi. Pamiętam, że najbardziej w tej potrawie smakował mi dorsz.
Widzę u siebie poważne oznaki starości - powtarzam się :-D
Zrobiłam dzisiaj (z dorsza oczywiście
icon_mrgreen.gif
), dałam mniej marchewki, za to dodałam kawałek cukinii i pół czerwonej papryki, bo zalegały w lodówce, a także natkę pietruszki i posiekany ząbek czosnku. Podałam z tłuczonymi ziemniakami
lecker.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,918
1,498
113
Dzisiaj była u nas na obiad, ziemniaków dodatkowo nie podaję ponieważ dno gara wykładam plastrami ziemniaków i mam 2 w 1.