Sałatka z makaronem ryżowym Divella

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Jest to ulubiona sałateczka mojej najstarszej latorośli
icon_biggrin.gif


składniki:
- 1 opakowanie makaronu ryżowego Divella (włoski)
- 2 filety z kurczaka (podwójne)
- 3-4 marchewki
- 1 cebula
- kostka rosołowa

Wykonanie:
Makaron włoski ugotować.Filety z kurczaka pokroić w kostkę, obtoczyć w przyprawie do kurczaka i podsmażyć na oleju. Marchewki zetrzeć na tarce, cebulę pokroić w kostkę i podsmażyć warzywa do miękkości na oleju.
Podczas smażenia dodać 1 kostkę rosołową i podlać niewielką ilością wody. Do marchewki dodać podsmażonego kurczaka- wymieszać i połączyć z makaronem. Potrawę doprawić solą i pieprzem.

Sałatkę podawać na ciepło.

Sałatka jest bardzo smaczna, może stanowić samodzielne danie kolacyjne.
Ja osobiście robię sałatkę z połowy porcji makaronu, gdyż z całej paczki wychodzi jej baaardzo dużo.

Smacznego
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
jaxja @ 8 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=375061Zapowiada się smakowicie
mniam.gif
.
Ja jednak nie nazwałabym tego dania sałatką.
Masz rację, nie do końca można to danie nazwać sałatką, ale w przepisie jaki dostałam od koleżanki stoi ,,Sałatka z ..."
Wpisując ten przepis zastanawiałam się do jakiego działu go wrzucic: Tanie..., Szybkie...., czy może jeszcze coś innego, no własnie i przed chwilą dostrzegłam dział Dania włoskie. Jeśli potrawa nie pasuje do tego działu, to może by ją gdzieś przerzucić??? Ale gdzie i jak??
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Akulka @ 12 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=377319Tzn, dwa podwójne? Czy jeden podwójny wystarczy?
gruebel_2.gif
Dwa podwójne, czyli 4 pojedyncze. Ten makaron podczas gotowania rośnie, dlatego daję go zazwyczaj trochę więcej niż pół paczki i te 2 podwójne filety (piersi) z kurczaka.
Wiesz na początek możesz spóbować zrobić z 1 podwójnego fileta i części makaronu, jeśli Ci posmakuje to możesz zwiększyć proporcje. Ale zapewniam, że danie jest naprawdę pyszne podawane na ciepło. W razie wątpliwości pytaj
icon_razz.gif