Sałatka z tuńczykiem

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Składniki:
puszka tuńczyka w sosie własnym lub w oleju jak ktoś woli - dobrze odsączyc,
świeża papryka czerwona - trę na V-heblu w słupki,
pół sałaty lodowej- porwac na większe kawałki,
2 jajka na twardo zetrzec na tarce,
ser żółty zetrzec na tarce - kilka łyżek,
mała puszka kukurydzy,
sos: 2 łyżki majonezu + łyżka śmietany (ja daję jogurt gercki), ząbek czosnku, sól, pieprz, słodka papryka, odrobinę ziół prowansalskich = wymieszac i sosik gotowy.

Teraz układamy warstwami i zalewamy sosem i tak do wykończenia składników. Ja robię tak:
od spodu: sałata lodowa, tuńczyk, kukurydza, ser żółty, kukurydza, papryka, sos i tak od nowa. Zazwyczaj zakańczam papryką i ozdabiam czymś zielonym.

Ilośc składników zależy od tego ile tej sałatki chcemy przyrządzic - nie może byc tez za sucha, więc dobrze polac sos dwa razy. Ja osobiście przekładam warstwy dwa razy.

Czasem robię ją do pracy i ze smakiem zajadam. Czasem serwuję gościom, jak wiem że ktoś za godzinę czy dwie zawita.

DSC07580.JPG
DSC07581.JPG

Życzę smacznego!
 

Załączniki

  • DSC07580.JPG
    DSC07580.JPG
    618.9 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC07581.JPG
    DSC07581.JPG
    572.4 KB · Wyświetleń: 0

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Zrobiłam i jest pyszna.
Mąż mi podpowiada żeby spróbować też z pekińską zamiast sałaty lodowej.
Na pewno przepis do powtarzania.
Dzięki.
PS.zdjęcie mam,ale siadł mi program do obróbki zdjęć i nijak nie mogę go pomniejszyć.Wkleję w późniejszym terminie.
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
kasik @ 8 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=760760Zrobiłam i jest pyszna.
Mąż mi podpowiada żeby spróbować też z pekińską zamiast sałaty lodowej.
Na pewno przepis do powtarzania.
Dzięki.
PS.zdjęcie mam,ale siadł mi program do obróbki zdjęć i nijak nie mogę go pomniejszyć.Wkleję w późniejszym terminie.
Kasik bardzo się cieszę, że smakowała
freu.gif
. Pekińska też świetnie pasuje, czasem też zamiast sałaty lodowej daję pekińską.
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Znowu zrobiłam
lecker.gif

Tym razem z pekińską.Jest przepyszna.
To będzie moja ulubiona sałatka.To jest mój smak.

PS.ciekawe jak długo rodzinka wytrzyma ten smak bo ja mogę tak ciągle i ciągle...
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
kasik @ 10 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=761529PS.ciekawe jak długo rodzinka wytrzyma ten smak bo ja mogę tak ciągle i ciągle...
daumen.gif

icon_mrgreen.gif
też bardzo ją lubię i smak mi się nie znudził, choc tak często jej nie przyrządzam. Raz na wierzch tej sałatki dałam pokruszone orzechy włoskie, według mnie pasują do tuńczyka i smak został dodatkowo podkreślony. Ale to już jak ktoś naprawdę lubi smak orzechów włoskich w sałatce z tuńczykiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: