sałatka ziemniaczana

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bardzo dobra (i zdrowa <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> ) sałatka, tak prosta w wykonaniu, że chyba łatwiejszej nie ma.

ok. 1 kg ziemniaków ugotowanych ( można w mundurkach)
kilka ogórków konserwowych lub konserwowych i kiszonych
kilka ząbków czosnku
majonez
zielona pietruszka

Ugotowane i ostudzone ziemniaki pokroić w kostkę ( może być dość gruba)
Ogórki pokroić w kostkę, posiekać natkę. Czosnek przepuścić przez praskę, wymieszać z majonezem. Wymieszać wszystko razem i zostawić na trochę żeby się przegryzło. Ilość czosnku można regulować wg upodobań, ja lubię dużo.

zdjęcia ciemne, a i sałatka sama w sobie niezbyt dekoracyjna, ale może i tak będzie zachętą:
sa_atka_ziemniaczana_004.jpg

sa_atka_ziemniaczana_008.jpg
 

Załączniki

  • sa_atka_ziemniaczana_004.jpg
    sa_atka_ziemniaczana_004.jpg
    39.2 KB · Wyświetleń: 45
  • sa_atka_ziemniaczana_008.jpg
    sa_atka_ziemniaczana_008.jpg
    35.2 KB · Wyświetleń: 45
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
a duzo to u Ciebie ile tych zabkow na te proporcji? bo jakos brak mi porownania ...

pzdr
yenn
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
3 duże ząbki mogą być, ja wciskam czasem mniej czasem więcej, zależy też od wielkości samego czosnku. Taki prawdziwy, polski, ze wsi to bym dała i ze 6 ząbków. Ja próbuję po prostu, jak za słaba to jeszcze dowalam. Różnie ludzie lubią. Kiedyś jadłam u koleżanki z całą główką czosnku, ale myślę, że to już przesada była. A ta zielona pietruszka to działa tak, że jakoś to tak nie śmierdzi po jedzeniu.
No i myślę, że proporcje tych składników to można sobie samemu dostosować. Ja nawet często robię sobie z dwóch ziemniaków ( gotuję więcej na obiad), 1 ogórka, 1 -0,5 ząbka czosnku, i mam tak na raz dla siebie.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
ta ostatnia opcja (z dwoch ziemniakow) podoba mi sie najbardziej, bo moj monz nie lubi takich - w tym tygodniu sobie zrobie :mrgreen:

pzdr
yenn
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
O! Coś dla mnie
fiesgrins.gif
. Zrobię na dniach.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam dzisiaj z przepisu Beaty, właśnie z dwóch kartofelków. Teraz ją kończę i żałuję, ze nie mam więcej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
masz rację, że do wielu rzeczy pasuje, ja ją lubię samą albo ze śledziem ( chociaż za śledziami nie przepadam
icon_wink.gif
) no i lubię w niej to, że w zw. z małą ilością składników można zrobić małą porcję, tak na raz czy dwa dla jednej osoby
icon_biggrin.gif
 

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
A ja robię taką tylko nie z ogórkiem a z cebulką i majonez mieszam z jogurtem i zielonym koperkiem, podaję do piersi czy innego mięska.
Teraz zrobię Twoją bo ja czosnkowa jestem.
fiesgrins.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Właśnie się przegryza. Chyba mi się mózg od tych mrozów skurczył, bo tylko 3 ziemniaki ugotowałam.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Na pewno się nada! Ale to, że można jej zrobić troszkę to też zaleta. No chyba dosyć tego przegryzania. Idę przegryźć
fiesgrins.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Znowu zrobiłam i znowu za mało. Tym razem niechcący dodałam mielonych goździków, ale nie było ich bardzo czuć
fiesgrins.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif


W pizzy hut daja w barze sałatkowym coś takiego (bez goździków
icon_razz.gif
). Tyle, że ogórki są kiszone
mniam.gif
musze sobie zrobić
fiesgrins.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Zostały mi 2 ziemniaki i zrobiłam sałatkę,rzeczywiście jest bardzo smaczna,mało jej było a musiałam się jeszcze podzielić z chłopem.
Jedynie co zrobiłam źle,to nie dodałam natki pietruszki,zapomniałam o niej na śmierć i dopiero teraz czytając przepis przypomniałam sobie o zielonym
icon_lol.gif