Sandesz, indyjskie serowe cudo

mayus007

Member
Lip 18, 2007
419
0
0
zrobiłam w ciemno, nigdy nie próbowałam robić zadnych kriszniackich deserów. a ostatnio wielbię sery białe w kazdej formie, więc na sandesz też w końcu musiała przyjść pora;).

robimy panir z 5 litrów pełnego mleka, wazne by było UHT, inaczej nie da się potem ugnieść z niego ciasta. gotujemy je, gdy się zagotuje zdejmujemy z ognia, dodajemy 4 łyżeczki kwasku cytrynowego, wylewamy na sitko wyłożone gazą, chłodzimy zimną wodą, odciskamy, przyciskamy na 20 min. postaram się niedługo wkleić tu zamiast tego instrukcję obrazkową, no ale bez tego chyba tez jakoś połapać się można;).
Energicznie wyrabiamy na stolnicy, aż zrobi się "ciasto",
gładkie i bez grudek.
Dzielimy na pół, połowę ciasta wyrabiamy z 150 g cukru(ja zrobiłam tylko 100 g, a i tak
wyszło bardzo słodkie), gotujemy w garnku na małym ogniu aż będzie rzadki, a potem
ponownie zgęstnieje i zacznie odchodzić od dna. Zdejmujemy z ognia, dokładnie łączymy
obie masy.
Wystygnięte ciasto można łączyć z barwnikami, przeróżnymi dodatkami, formować,
obtaczać;). Ja dodałam rodzynki, rozwałkowałam, posypałam podprażonym kokosem i
pokroiłam w kwadraty. Wyszło przepyszne:).

sandeszfu1.png
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
wygląda świetnie a brzmi baaardzo ciekawie
daumen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Baaaardzo ciekawie
mniam.gif

Ja poproszę o szybkie zamieszcznie tego kursu
icon_smile.gif
bo np. nie wiem jakie to łyżeczki? czubate? płaskie tego kwasku?
No i co to znaczy schłodzić w zimnej wodzie??? Przelewać ten serek zimną wodą na sicie?
Drugiej części masy rozumiem - nie słodzimy...
A jak się ta pierwsza z cukrem wgniecionym gotuje to nie przypala się? Długo trzeba gotować zanim się znów nie zestali w masę?
Ciekawam bardzo
icon_smile.gif
bo chciałabym zrobić...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mayus007

Member
Lip 18, 2007
419
0
0
Cinka @ 19 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=542543Ja poproszę o szybkie zamieszcznie tego kursu :) bo np. nie wiem jakie to łyżeczki? czubate? płaskie tego kwasku?
No i co to znaczy schłodzić w zimnej wodzie??? Przelewać ten serek zimną wodą na sicie?
Tu: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,63299433,63299433.html zamieściłam taka instrukcję, aczkolwiek do robienia sera, a nie masy na "ciasto". Ale jedyne co trzeba zmienić, to przyciskać jedynie 20 min no i robić z UHT.

Cinka @ 19 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=542543Drugiej części masy rozumiem - nie słodzimy...
nie.

Cinka @ 19 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=542543A jak się ta pierwsza z cukrem wgniecionym gotuje to nie przypala się? Długo trzeba gotować zanim się znów nie zestali w masę?
Od czasu rozpuszczenia się masy dosłownie 4 min, potem zacznie odchodzić przy mieszaniu od dna, wtedy jest gotowe. Mi się nie przypaliło;).
 

kinga00

Member
Lut 26, 2007
363
0
0
ja czasami robię sobie taki panir w domu, tylko w mnejszych ilosciach. I róznie, daję albo kwasku na oko albo łyzeczkę octu i tez wychodzi.
Lubię panir bo jest tak aksamitny, pyszny