Sernik nowojorski Jamiego Oliviera

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Pyszny mocno limonkowy, kremowy sernik, z pierzynką kokosową. Przepis jest z książki Jamiego Oliviera "Jamie's America".

sernik_nowojorski_jamiego.jpg

Składniki na tortownicę 24 cm.

Składniki na spód:

* 350 g ciasteczek degistive
* 120 g rozpuszczonego masła

Ciastka rozdrobnić (zetrzeć na tarce) i wymieszać z masłem, aż będą miały wygląd mokrego piasku. Formę wysmarować masłem lub wyłożyć papierem do pieczenia. Masę ciasteczkową wysypać na dno tortownicy i dokładnie ugnieść. Na czas przygotowywania masy, tortownicę włożyć do lodówki.

Składniki na masę:

* 900 g serka kremowego (lekkiego, niskotłuszczowego)
* 150 g cukru pudru
* 5 jajek
* 125 ml soku z limonek (około 6 limonek)
* skórka starta z 1 limonki

Składniki na bezę:

* 3 białka
* 110 g cukru pudru
* 40g wiórków kokosowych

Ser wraz z cukrem utrzeć na gładką masę. Cały czas miksując dodawać po jednym jajku a na końcu wlać sok z limonek. Wymieszać do połączenia składników. Przygotowaną masę wylać na ciasteczkowy spód. Piec w temperaturze 160ºC przez około 45-55 minut. Po tym czasie sernik wyjąć z piekarnika i odstawić na 15 minut do przestudzenia.

W tym czasie podkręcić temperaturę w piekarniku do 220ºC i przygotować bezę.

Białka ubić na sztywno. Następnie stopniowo dodawać cukier i ubijać aż masa będzie gęsta i szklista. Na końcu dodać wiórki kokosowe i delikatnie wymieszać. Przygotowaną bezę nakładać na serniki rozsmarować spodem łyżki, aż do krawędzi formy. Beza ma pokryć całą masę serową i powinna mieć około 2 cm grubości. Powierzchnia bezy można zrobić nierówną, z dolinami i górkami;-)

Po wyłożeniu bezy ponownie wstawić całość do piekarnika nagrzanego do 220ºC, na około 5 minut albo do czasu kiedy beza zacznie brązowieć. Wystudzić i włożyć do lodówki na kilka godzin. Przed podaniem posypać skórką z limonki.
 

Załączniki

  • sernik_nowojorski_jamiego.jpg
    sernik_nowojorski_jamiego.jpg
    43.2 KB · Wyświetleń: 7

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
dziękuję
anbetung.gif
cvety.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A ten serek, to jaki ma dokladniej byc ? Jakis twarog przemielony, czy cos w stylu homogenizowanego ?

Kurcze, czemu ciagle w tym zielonym widze pietruszke, a nie limonowa skorke.
icon_mrgreen.gif
dump.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Jeśli w oryginalnym przepisie było "cream cheese" to chodzi o tłusty ser kremowy, czyli taki o zawartości tłuszczu powyżej 20% np. Delfiko w wiaderku czy też jego odpowiednik Zielona łąka w Biedronce. Do serników typu nowojorskiego, kremowych nalezy używać własnie takiego tłustego sera. Z chudszym też się uda ale smak i konsystencja będą inne.

Przepis fajny, zapisuję do kolejki
icon_smile.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
znalazłam w oryginale: 900g light or low-fat cream cheese, softened
tak czy siak jak i tak zawsze daję delfiko
icon_smile.gif
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
inula @ 28 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=959953znalazłam w oryginale: 900g light or low-fat cream cheese, softened
tak czy siak jak i tak zawsze daję delfiko
icon_smile.gif
dokładnie tak było w oryginale
icon_mrgreen.gif

a ja mam tak samo i zazwyczaj daję delfiko, piątnice, a ostatnio właśnie presidenta śmietankowego;)
Nie wiem jak u Was, ale u mnie coś ostatnio w ogóle nie widzę delfiko
gruebel_2.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
W Netto chyba jest cały czas i w Carrefourze. W Biedronce też jest ale nie wiem czy nadal ze Starogardu, bo wieki juz nie kupowałam. Dobrze, że święta zaraz, to w końcu jakis sernik upiekę
icon_wink.gif