Sernik waniliowy z rumowo – rodzynkowym syropem

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Można by powiedzieć zwykły sernik waniliowy, ale w połączeniu z tą polewą bardzo mi smakował. W smaku sam sernik mocno waniliowy. Pierwszy raz piekłam sernik na spodzie z wafelków - i jak na razie mam mieszane uczucia. Generalnie spód w zasadzie jest niewyczuwalny. Przepis ze strony myrecipes. Mój sernik jest troszkę niski bo piekłam go w tortownicy 23 cm.

Składniki na tortownicę 20 cm.

Składniki na spód:

* 2/3 szklanki pokruszonych wafelków waniliowych
* 1 duże roztrzepane białko

Tortownicę wysmarować tłuszczem lub wyłożyć papierem do pieczenia. Pokruszone wafelki wymieszać z białkiem. Powstałą masę ugnieść na dnie tortownicy tworząc spód ciasta. Piec przez 5 minut w temperaturze 170ºC do lekkiego zbrązowienia.

Składniki na nadzienie:

* 350 g serka wiejskiego o niskiej zawartości tłuszczu
* 250 g średnio tłustego serka kremowego
* 2/3 szklanki cukru
* 2 łyżki skrobi kukurydzianej
* 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
* 1 duże jajko

Serki utrzeć na gładką masę. Dodać cukier, skrobię, wanilię i jajko. Dokładnie wymieszać. Masę wyłożyć na podpieczony spód. Piec w 170ºC przez 30 minut. Zmniejszyć temperaturę do 160ºC i piec 20 minut. Chłodzić w lodówce minimum 8 godzin.

Składniki na syrop:

* 3/4 szklanki ciemnego rumu
* pół szklanki rodzynek
* ¼ szklanki cukru
* 2 łyżki wody
* 1 łyżeczka skrobi kukurydzianej

Wymieszać rum z rodzynkami. Wstawić do kuchenki mikrofalowej na 2 minuty. Wyjąć przykryć i odstawić na 10 minut. Wymieszać cukier z jedną łyżeczką wody. Gotować na małym ogniu przez 5 minut albo do momentu aż cukier się zezłoci. Wymieszać łyżkę wody z mąką. Dodać do cukru wraz rumem. Gotować przez minutę. Wystudzić do temperatury pokojowej i podawać z sernikiem.

Smacznego:)

sernik_waniliowy_z_rodzynkami.jpg
 

Załączniki

  • sernik_waniliowy_z_rodzynkami.jpg
    sernik_waniliowy_z_rodzynkami.jpg
    43.2 KB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,423
3,744
113
I mnie też.
mniam.gif