Sernik z kroplą rosy

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
Ciasto:
3 szkl. mąki
2 żółtka
1 mały proszek do pieczenia
1 mały cukier waniliowy
1 łyzka smalcu
pół kostki margaryny
3-5 łyżek gęstej śmietany pół szklanki cukru

Wszystkie składniki zagnieść, wylepić dno blaszki i obsypac lekko kakao

Masa serowa:
1 kg sera
3 szklanki mleka
2 budynie waniliowe
1 kostka margaryny
1 i pół szklanki cukru 4-5 żółtek

ser utrzec z żółtkami i cukrem, dodac budyn i wolno wlewac stopioną i wystudzoną margaryne na koncu dodac mleko

Na ciasto wylac mase serową i piec około godziny. Białka ubic na sztywna piane podac pol szklanki cukru i wymieszac. Na gorace upeczone ciasto wylozyc piane z bialek i zapiekac jeszcze przez około 15 minut.

 

Załączniki

  • qDSC01090.jpg
    qDSC01090.jpg
    264.2 KB · Wyświetleń: 0

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
Możliwości edycji nie mam a chciałam zaznaczyć że formę oczywiście najpierw wysmarować i wysypać bułką tartą
icon_smile.gif
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Mam wątpliwości, czy aby nie za dużo tego mleka - na pewno 3 szklanki? I ciasto się ścina?

Może jakieś zdjęcie przekroju?
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
robiłam kiedyś sernik z bardzo podobnego przepisu - też były 3 szklanki melka na 1 kg sera. Masa przed pieczeniem była zupełnie płynna, a po upieczeniu ścięta i miała konsystencję delikatnego sernika.
 

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
sapphire tak jak w przepisie 3 szklanki i jak już wspomniała jaxja ser wlewa się na ciasto ale po upieczeniu jest ścięte i delikatne a w przekroju nie mam bo już nie ma
mniam.gif
ja je ciągle robię wiec jak nikt się nie zdecyduje to pewnie wkleję i w przekroju
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Znam ten sernik pod nazwą "złota rosa", ale żeby uzyskać "złotą rosę" zaraz po upieczeniu trzeba sernik wynieść w zimne miejsce. Mnie ten sernik smakuje, ale mojemu małzonowi już nie - nie lubi serników z dodatkiem budyniu. Mąka ziemniaczana o dziwo ujdzie
fiesgrins.gif

 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
W naszej rodzinie piecze się ten sernik od bardzo wielu lat - ale budynie są kokosowe
icon_biggrin.gif


Moja teściowa kiedyś - jak dostała od kogoś ten przepis, była przerażona "płynnością" serowej masy i poleciała do sklepu po kolejny kilogram twarogu...
rofl.gif

Przy kolejnej próbie zmniejszyła ilość mleka - do 1 szklanki - tak dla pewności...
icon_wink.gif


Teraz już wszyscy się przyzwyczaili - więc robią wg przepisu
icon_biggrin.gif
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
Marg @ 24 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=849100Znam ten sernik pod nazwą "złota rosa", ale żeby uzyskać "złotą rosę" zaraz po upieczeniu trzeba sernik wynieść w zimne miejsce. Mnie ten sernik smakuje, ale mojemu małzonowi już nie - nie lubi serników z dodatkiem budyniu. Mąka ziemniaczana o dziwo ujdzie
fiesgrins.gif
Ja tam tylko wyjmuję z piekarnia i zostawiam na blacie w kuchni, w której zimno wcale nie jest. W przepisie który mam w posiadaniu, na ok. 60dkg twarogu daje się 2 szklanki mleka, ja sobie zmodyfikowałam do szklanek 1,5
icon_wink.gif
, no i zamiast margaryny dodaję olej (1/2 szklanki na moją porcję sera).

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
Sionia ja do wszystkiego daję mąkę babuni z biedronki
icon_smile.gif


A ciasto też po wyciągnięciu tylko zostawiam na blacie w kuchni nie musi być zimno
icon_smile.gif