Sernik z malinowym curdem

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Spód ciasteczkowy jest moim zdaniem do serników tego typu lepszy niż kruche ciasto, bo kruche nie lubi przechowywania w lodówce, robi się twarde i niesmaczne, a poza tym czasem nasiąka od serowego nadzienia i staje się nieapetyczne.
Polecam Ci spód z Digestive wymieszanych z mielonymi migdałami - teraz tylko taki piekę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Dokładnie tak jak Joanna odpowiedziała
daumen.gif
. Zwykłych herbatników to bym na pewno nie użyła, ale digestive to jest właśnie to. Też często mieszam z mielonymi migdałami lub wysypuję migdały na wierzch przygotowanego już spodu. Przy serniku z mango, mieszałam z wiórkami kokosowymi
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Ja właśnie z ciastek digestive robiłam i nam zuepłenie nie smakowało (i spód szedł sukcesywnie do kosza). Chyba jednak spróbuję na spodzie z ciasta kruchego. Dziś robię.
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Gucio @ 27 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=895794Krystyno
anbetung.gif

jedynie co było w nadmarze to ser - zamiast 900 gr dałam 1 kg
icon_mrgreen.gif


Mój małżonek po skosztowaniu pierwszego kęsa minę miał baaardzo wymowną
rofl.gif

Na pewno sięgnę po ten przepis jeszcze nie raz
icon_mrgreen.gif
bo sernik jest rewelacyjny i baaaardzo smaczny
lecker.gif
mniam.gif
Przy kilogramie sera jakie dałaś inne proporcje składników?

Ja dziś w końcu kupiłam ser i też chętnie zrobiłabym z całego kilograma.
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Dzięki za odpowiedzi.
No więc ja również nie zmieniłam pozostałych proporcji.

Serniczek wyszedł ciekawy w smaku, choć jak dla mnie nie powalający;
czyli + za smak
i - za robotę (strasznie dużo naczyń do mycia)

Zrobiłam jednak na spodzie z kruchego ciasta i było ok, choć dodatkowo miałam robotę z ugnieceniem kruchego (zrobiłam taki jak na szarlotkę z babcinego przepisu; czyli na smalcu)

Pokusiłam się także na wylanie do średniej blaszki i wyszło dość niskie, ale jak się pokroiło na kwadraciki to było w porządku. Generalnie nie lubię piec w tortownicy; więc wszystko piekę w kwadracie lub prostokącie.
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
A u mnie ten sernik jest powalajacy i kazdy kto przyjezdza w gosci o niego prosi! Tylko ja maliny daje na wierzch i polewam czekolada biala ale wlasnie wszyscy zachwycaja sie konsystencja i smakiem sernika.
 

Morelka

Member
Wrz 4, 2007
13
0
0
To naczynie ma być w piekarniku na dnie? po co one ?? Potrzebne aż tak bardzo, czy można zrobić bez niego ? Proszę o szybką odp bo chce zaraz robić
icon_smile.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Joanna @ 8 Sep 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1177777Spód ciasteczkowy jest moim zdaniem do serników tego typu lepszy niż kruche ciasto, bo kruche nie lubi przechowywania w lodówce, robi się twarde i niesmaczne, a poza tym czasem nasiąka od serowego nadzienia i staje się nieapetyczne.
Polecam Ci spód z Digestive wymieszanych z mielonymi migdałami - teraz tylko taki piekę.
Czy możesz podać przepis na ten spód migdałowy?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Sioniu, po prostu część ciastek zastępuję zmielonymi migdałami.
W ilości na oko - trzy, cztery łyżki, czasem więcej; zależy, ile mi się sypnie i jak duża jest tortownica.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Wczoraj skorzystałam z tej inspiracji i zrobiłam serniczki w foremkach muffinkowych, na herbatnikach holenderskich ( nie kruszone i bez tłuszczu, ot - wyłożyłam dno foremki) półsłodkich i z kleksem cytrynowego ganache ( biała czekolada+ odorbina śmietanki + lemon curd).
Zrobiłam z 1/2 porcji, wyszlo 20 ciasteczek.

Bardzo nam sie podobało, że mało słodkie i tylko delikatnie wykończone kleksem kremu na wierzchu.serniczki_z_lemon_ganache_cc.jpg
 

Załączniki

  • serniczki_z_lemon_ganache_cc.jpg
    serniczki_z_lemon_ganache_cc.jpg
    40.2 KB · Wyświetleń: 36

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
przepiękny! aż mam ślinotok. U mnie też malinowo ( chociaż nie sernik), ale na razie nie mogę spróbować-na gości czekam.