Sernik z tofu i kaszy jaglanej

larva95

Member
Sie 31, 2011
14
0
0
Nie jest to sernik wegański bo zawiera jajka,ale dla osób,które nie mogą jeść nabiału to świetna sprawa. Pomysł zastąpienia sera tofu i kasza jaglaną zaczerpnęłam z neta(niestety,nie pamiętam strony).Bazowałam na przepisie na sernik bardzo puszysty ze strony Moje Wypieki. Jest naprawdę bardzo dobry w smaku,trochę jak pudding (tak go sobie wyobrażam
icon_smile.gif
.Mama uważa, że smakuje jak wilgotny sernik...sama nie wiem
icon_smile.gif
Ale naprawdę,warto wypróbować
icon_smile.gif

PS Spód sam w sobie jest ok, ale bez rewelacji,możecie go zastapić innym sprawdzonym,jeśli macie.
Spód (radzę zrobić go z 2/3 porcji):
100 g maki razowej żytniej
50 g mąki pszennej
50 g płatków owsianych
100 g margaryny (lepiej dodać trochę mniej)
1 jajko
2 łyżki cukru
0,5 łyżki kakao
cukier waniliowy

Zagnieść wszystko razem,tortownicę (20 cm) wyłożyć papierem,a następnie wylepić ciastem i podpiec 15 min w 180 st.

Masa serowa:
0.5 szkl kaszy jaglanej rozgotowanej w 1,5 szkl. mleka sojowego i zmiksowanej na gładka masę
170 g tofu-tyle mi wyszło z 1 szkl soi,moje było mocno wilgotne
1 szkl mleka sojowego
50 g miekkiej margaryny
2 łyżki mąki ziemniaczanej z czubem
4 jajka
0,5 szkl cukru
2 czubate łyżki cukru z prawdziwą wanilią
3 łyzki wiorków kokosowych
kapka olejku śmietankowego i soku z cytryny
Białka ubić na sztywno. Resztę składników zmiksować na gładką masę (będzie bardzo rzadka) i połączyć z ubitymi białkami(zrobiłam to mikserem). wylać na wczesniej podpieczony spód i piec ok. 1 godz. w 180 st. Wystudzić. Smacznego
icon_smile.gif


Przepis na tofu
1 szkl soi zalać na noc wodą. Następnie opłukać pod bieżącą wodą,stopniowo wlewać 6 szkl wody,miksując(użyłam blendera).Zagotować,kiedy bedzie sie unosić piana,wlać 1 szkl. wody.Kiedy znowu się uniesie znowu wlać 1 szkl wody i zagotować.Odcedzic okarę(suchą masę) od płynu(z niego powstanie tofu).Płyn(mleko sojowe) zagotować.Wyłączyć ogień.Wlać sok z pół cytryny,delikatnie zamieszać i odstawić na ok.30 min,aż pojawi nam się piękne,białe tofu na powieszchni
icon_smile.gif
Następnie przelać przez gęste sito,aby nasz sojowy twarożek nie uciekł i zostawić go, żeby trochę odciekł.Po wystudzeniu jest gotowy do produkcji serniczka
icon_smile.gif
.
A okary nie wyrzucajcie,do jeszcze ciepłej dodajcie 6 łyżek otrąb,3 łyżki płatkow owsianych,troche mąki,sporo przypraw,4 jajka,zamieszajcie i odstawcie do wystudzenia.Następnie formujcie płaskie kotleciki i smażcie na średnim ogniu. Do tego buła,warzywa,sos i vegeburger gotowy
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Larvo, przepis na tofu bardzo mi się przyda, dzięki wielkie
anbetung.gif

I to w pierwszym poście!