Śledzie marynowane*

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Xavierko bardzo się cieszę, że śledzie przypadły Ci do gustu
icon_smile.gif
.

Doruśka toć pisze jak byk, przy każdym przepisie, że bierze się śledzie odcedzone z zalewy razem z cebulą
icon_mrgreen.gif
.
 

karolka11

Member
Gru 19, 2008
3
0
0
Zamierzam zrobić te śledzie, już zakupiłam produkty i po południu zabierqam się do sprawiania:)))
Mam tylko jedno pytanie - czy są one twarde po marynowaniu? Kiedyś miałam przepis na śledzie marynowanie ale one strasznie twarde wychodziły stąd moje pytanie:))
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
karolka11 @ 8 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1058888Zamierzam zrobić te śledzie, już zakupiłam produkty i po południu zabierqam się do sprawiania:)))
Mam tylko jedno pytanie - czy są one twarde po marynowaniu? Kiedyś miałam przepis na śledzie marynowanie ale one strasznie twarde wychodziły stąd moje pytanie:))
Miękną od tej zalewy, ości w ogóle nie czuć, ale trzymają fason, tzn. nie rozpadają się, istnieje ryzyko, że zrobi się paćka, jak komuś się spieszy i da zbyt ciepłą wodę, jeśli będziesz trzymać się ściśle przepisu, to śledzie wychodzą doskonałe.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
zapomniałam napisać- zrobiłam - sa genialne!!!! moje dzieci też jedzą, nawet mała
icon_smile.gif
 

karolka11

Member
Gru 19, 2008
3
0
0
Śledzie wyszły pyyyyszne - im dłużej stoją w zalewie tym są lepsze:))) Dzisiaj musze kupić następną porcję matiasów i nastawić już na święta:))
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
To prawda, dłuższe leżenie w zalewie wychodzi im tylko na korzyść, ja podałam minimalny czas leżakowania, który gwarantuje właściwy smak, ja kupie śledzie na początku przyszłego tygodnia, są u nas obowiązkowym daniem na Wigilii.
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Cieszę się,że przy okazji tegorocznych przygotowań do świąt natrafiłam na ten przepis.Dzięki,są świetne i na pewno od teraz tylko tak będę postępować ze śledziami.
anbetung.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
O, dobrze, że je wyciągnęłaś letti, ja jutro nastawiam moje śledzie, część zjemy w śmietanie na skromny obiad przed Wigilią, reszta będzie po wiejsku na kolację wigilijną
icon_smile.gif
.
 

Grzechu

Moderator
Cze 15, 2006
3,403
0
0
Zrobiłem je dwa lata temu na Wigilię. Od tej pory przepis po rodzinie rozszedł się w try miga i wszyscy je robią. W tym roku jakoś każdy myślał, że zrobi kto inny i tym sposobem od jakiegoś czasu mam ochotę na śledzia. Właśnie nastawiam
icon_smile.gif
. Przepis rewelacyjny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: