Śledzie na słodko*

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Jak zrobię dzisiaj to postoją bezpiecznie do wigilii?Schowam głęboko w lodówce bo mąż za śledziami bardzo jest.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Się przymierzam... bratówka mi naopowiadała jakie to śledzie "po żydowsku" przepyszne są - a tu patrzę przepis ten sam
icon_lol.gif
mogą być i "na słodko" skoro pyszne
icon_wink.gif
 

trygrys

Member
Gru 30, 2005
16
0
0
dzięki tym sledziom (a raczej przepisowi) byłam wychwalana przez całą Wigilię, a dziś rano mąż z błagalną minką zaptał czy są jeszcze, bo on by tak na sniadanko ....hihihihi
muszę wierzyć więc , że były pyszne (były bo już nie ma a było ich 2 litrowe słoiki
icon_smile.gif
) - ja niestety sledzi nie jadam ;)
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
u mnie te sledzie nazywaja sie "po kaszubsku"
robie czasem slubnemu, bo je bardzo lubi
dobrze, ze mi o nich przypomnialyscie, mam 2 wiadereczka sledzi w lodowce
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
A, to już wiem jakie śledzie Mario robiłaś. Tez lubię.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
W czwartek zrobiłam dwie wersje, jedną wg. przepisu, a w drugiej - 2 łyżki przecieru i 2 łyżki keczupu, obie są
lecker.gif
, ale ta druga wersja chyba bardziej mi odpowiada.
 

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
zrobila przed swietami, swiat nie doczekały, przepis sprzedałam dalej w pracy, wszyscy zachwyceni, mi nawet z lodowki zalewe zjedli mimo ze juz sledzia w srodku nie było.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Zrobiłam je przed świętami i teraz znowu. To są śledzie, które przez jakiś czas - dopóki mi doszczętnie nie zbrzydną- będą dyżurować w mojej lodówce. Są w sam raz, lekko winne od octu winnego ale nie kwaśne - nie znoszę kwaśnych śledzi. To co początkowo powstrzymywało mnie od zrobienia ich, to przymiotnik "słodkie" . Takie perwersje jak słodkie śledzie to nie dla mnie! Tylko że one wcale nie są słodkie , moim zdaniem przynajmniej i pomimo sporej ilości dodanego cukru. No, ja dałam nieco mniej, to fakt. Bardzo polecam te śledzie !
_ledzie_na_slodko.JPG
 

Załączniki

  • _ledzie_na_slodko.JPG
    _ledzie_na_slodko.JPG
    120.4 KB · Wyświetleń: 8