Steki wołowe*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Il, powiem Ci tak: na polędwicy się jeszcze nigdy nie zawiodłam. To delikatne mięso i dość szybko się smaży. Jak nie masz odwagi, zamiast 4 kawałków weź 2. wypróbujesz i następnym razem będzie uczta
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Jak dla mnie ligawa nie nadaje się na steki, jest za twarda.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ligawa jest IMO jak podeszwa, podobno trzeba ją obrabiać albo krótko bardzo, albo długo dusić, wtedy jest zjadliwa. W każdym razie ja jej nie lubię i nie kupuję, raz wystarczy
icon_wink.gif
Nazywają ją też polędwicą cyganską.
Antrykot bardziej się nadaje, bo to większy mięsień, ligawa jest wąska i ma same długie twarde włókna, antrykot nawet na surowo jest luźniejszy. Ale wiele zalezy tez od jakośc mięsa, obojętnie z jakiej części, lecz na pierwszy raz też polecałabym polędwicę, ona jest najpewniejsza choć cena powalająca niestety (antrykot u mnie ok. 3-4 razy tańszy od polędwicy, kosztuje mniej więcej 20-25 zł za kg). Jeszcze rostbef warto wziąć pod uwagę, T-bone stek to właśnie rostbef i polędwica rozdzielone kością. Rostbef ma cenę podobną do antrykotu.
 

sylcia

Member
Paź 29, 2004
2,199
0
0
Ilonka specjalnie dla Ciebie wstawiam zdjecie miesa,z ktorego Michal robi steki.
Nie mam pojecia jak sie ten kawalek nazywa,ale tak wyglada :
P2270316__2_.jpg
 

Załączniki

  • P2270316__2_.jpg
    P2270316__2_.jpg
    397 KB · Wyświetleń: 0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
QUOTE (Ilona @ 25 Feb 2010, 14:15 ) index.php?act=findpost&pid=949080No co, co - rodzicom chcę zrobić nie
icon_mrgreen.gif


Edit. Ja nawet nie wiedziałam jakiego mięsa się do steków używa
ugly_08.gif
wolowego oczywiscie, ale kawalki rozne.

Wczoraj mielismy T-bone! mmmmmm

w/g mnie rostbef jest na drugim miejscu zaraz po poledwicy. Wlasnie kupilam na tatara! mmmmmmmmm!
Najbardziej lubie steki z grila, ale jeszcze nie czas.

Tu jeszcze sa informacje o wolowinie, mdzy innymi o stekach https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=26274
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
To mięso,które pokazuje sylcia,wygląda jak antrykot.Skąd wiem?Z telewizji.Właśnie pewna pani w programie Sobota w kuchni...robiła steki i mówiła,że z antrykotu lepiej smakują.Spróbuję i ja.Macie racje,z ligawy wyszły mi twardawe.
A przy okazji-macie przepis Ainsleya na steki z jabłkami i calvadosem?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
sylcia @ 1 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=950667Ilonka specjalnie dla Ciebie wstawiam zdjecie miesa,z ktorego Michal robi steki.
Nie mam pojecia jak sie ten kawalek nazywa,ale tak wyglada :
anbetung.gif
cvety.gif


letti @ 1 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=950778To mięso,które pokazuje sylcia,wygląda jak antrykot.Skąd wiem?Z telewizji.Właśnie pewna pani w programie Sobota w kuchni...robiła steki i mówiła,że z antrykotu lepiej smakują.
Chyba oglądałyśmy ten sam program
icon_mrgreen.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
E tam. Przegieli
icon_wink.gif

Niektore kawalki wedlug mnie sie nie nadaja. Jak na przyklad blade. Rewelacyjne na pieczen z garnka, ale steka sobie nie wyobrazam.
Musze kiedys sprobowac tych tanszych kawalkow, kierujac sie wskazowkami. Jak jadalne wyjda to tylko zyskam
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: