surówka z kapusty pekińskiej i wielu, wielu innych

renarde

Member
Lis 23, 2010
397
0
0
babci mojej, podaję przepis oryginalny. sama jeszcze nie robiłam, tylko pod okiem babci także modyfikacji brak
icon_wink.gif


składniki:

średnia kapusta pekińska
1 czerwona papryka
1 jabłko
1 większy ogórek
1 marchewka

sok z 1 cytryny
kilka łyżeczek cukru
1-2 łyżki majonezu
1-2 łyżki oliwy
pieprz

kilka łyżeczek soli

Kapustę obieramy z brzydkich liści, kroimy na paseczki 0,5 - 1 cm, zasypujemy solą w misce, międlimy dobrze i wstawiamy do lodówki na 30 minut. W tym czasie obieramy jabłko, marchewkę i ogórka (autorka dodatkowo wybiera nasiona z ogórka, nie wydaje mi się żeby to było konieczne), ścieramy na tarce - jabłko i ogórek na grubych oczkach, marchewkę na drobnych, kropimy cytryną żeby jabłko nie ściemniało. Paprykę pozbawiamy gniazda nasiennego i ścieramy na tarce, warto ścierać od wewnętrznej strony żeby zetrzeć miąższ a skóry odrzucić.

Kapustę wyciągamy z lodówki kiedy puściła wodę, odciskamy porządnie, wodę wylewamy. Wrzucamy wszystkie warzywa w jedną michę i dodajemy majonez, oliwę i cytrynę i doprawiamy do smaku pieprzem i cukrem - surówka ma być wyraźnie słodka. Oczywiście ilości do dostosowania do własnego gustu, ja wolę jednak nie topić warzyw w majonezie, ale warto żeby się to choć trochę"trzymało kupy". Mieszamy. Jemy.
icon_biggrin.gif


Zdjęcia niestety nie mam, wstawię przy najbliższym robieniu. Surówka jest dosyć specyficzna, mi bardzo smakuje, wyjadam z pojemnika między posiłkami
icon_wink.gif