Szarlotka krucho-drożdżowa

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Idę stąd...
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Z braku śmietany -dałam jogurt naturalny, a zamiast 4 żółtek dałam 2 plus 1 całe
jajko. Użyłam 1 litr musu plus 3 duże jabłka renety. Pychotka.
lecker.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Dodam ciut ładniejszą fotkę

34326_original.jpg




tak mi sie dzisiaj trochę przykro zrobiło jak zobaczyłam swój przepis podawany na instagramie i ani słowa o tym, że to skądś zaczerpniety pomysł. Na bardzo wielu blogach go widzę. Często są podane linki ale nie do oryginału a najczęściej do bloga Evenki http://www.arabeskawaniliowa.pl/2014/06/sz...dzowa.html#more choć ona sama na końcu podała, skąd wzięła przepis (jeszcze do starego bloga, który wciąż jest).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Cóż, jak się chce mieć przepis jako własny, trzeba go zachować dla siebie.
Daleko szukać nie trzeba. Przecież jak się otworzył mniammniam przepisy żywcem były stąd kopiowane.
Nie tylko jeden blog kopiuje na drugi, z książek też są kradzione. Bardzo mało jest przepisów autorskich.
Ewentualnie "inspirowane"
icon_biggrin.gif
W tej dziedzinie raczej już koła nie wymyśli.
A nawet jak zdarzy się zrobienie czegoś od początku do końca, jaka gwarancja, że jest się pierwszym?

A jak ty pieczesz, Krysiu? Nie oglądasz cudzych zdjęć? Nie czytasz przepisów? Nie masz inspiracji?
Wszystko od a do z jest twoje? Wypracowałas sama proporcje na każdy biszkopt?

Swoją drogą... receptury, które są tajemnicą firmy, szefa... To dopiero gratka i wyzwanie!
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Większość moich przepisów jest od A do z mojego pomysłu. Jeżeli inspiruje się zawsze daje odnośnik do oryginału. Nie przypisuje sobie autorstwa. Pewnie, że takie proste ciasta mogą trafić się takie same. No bo cóż w ucieranym jest? Masło, jajka i mąka. W proporcjach różnych
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Większość moich przepisów jest od A do z mojego pomysłu. Jeżeli inspiruje się zawsze daje odnośnik do oryginału. Nie przypisuje sobie autorstwa. Pewnie, że takie proste ciasta mogą trafić się takie same. No bo cóż w ucieranym jest? Masło, jajka i mąka. W proporcjach różnych
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
A więc właśnie. Nawet patrząc na jedno z twoich ostatnich 8cieranych pomyślałam o, funtowe tylko z pół funta i jajek jakby trochę zabrakło.

Co natomiast rzeczywiście mnie doprowadza do szału to dosłowne skopiowanie przepisu i wklejanie go na różne fora/bazy, nie wiem nawet jak to zwać. Jaki cel?
Żeby dokopać się do tych naprawdę perfekcyjnych proporcji przekopuje się człowiek godzinami przez to samo.